Smród lakieru w całym pionie

Wszelkie dyskusje dot. inwestycji i spraw wspólnotowych
Kristoforos
klatka: III
Kontakt:

Smród lakieru w całym pionie

Postautor: Kristoforos » piątek, 12 marca 2021, 13:28

Od kilku tygodni co jakiś czas zdarza się w naszym mieszkaniu atak wyziewów śmierdzącego lakieru podłogowego, albo czegoś w tym rodzaju. Smród ten wydobywa się z otworu wentylacyjnego przy kuchni i powoduje konieczność pozostawienia zimą otwartych okien, a na koniec czasowego zaklejenia tegoż otworu.
Przy poprzednim ataku tych wyziewów zgłosiliśmy to ochronie i po pobieżnym "śledztwie" doszliśmy do wniosku, że
a) wyziewy idą w całym pionie, wzdłuż tego komina wentylacyjnego (czyli 3 klatka, mieszkania szczytowe na stronę Anielewicza)
b) najprawdopodobniej źródłem jest jakieś mieszkanie na dolnych piętrach, w którym trwa remont

Nie wiem, czy tu ktoś z tego pionu przeczyta ten wpis. Być może też sam "sprawca". Jeśli tak, to mam wielką prośbę: skoro już stosuje Pan/Pani taki ostry i śmierdzący środek, proszę zakleić na ten czas otwór wentylacyjny. Tu działa wentylacja grawitacyjna, o ile wiem, a w przypadku gdy w mieszkaniach są zamknięte okna (zima), a działają np. w dwóch łazienkach aktywne wentylatory, to mieszkania zasysają powietrze z tego komina. Innymi słowy TRUJE PAN/PANI cały pion nad sobą.

maff1
klatka: III
piętro: IV
Kontakt:

Re: Smród lakieru w całym pionie

Postautor: maff1 » piątek, 4 czerwca 2021, 07:20

myślę że należałoby zamiast do ochrony zwrócić sie w trybie pilnym do administracji/zarządcy. (o czym na końcu piszę)
Oni mają dokumentację i rzuty każdego poziomu/pietra. W tym także kominów wentylacyjnych.
Jeśli dokumentacja jest zgodna z stanem powykonawczym to sprawdzenie co jest przyczyną nie powinno sprawić trudności.
(pod warunkiem że administracja potrafi "czytać" dokumentacje techniczną budynku, sądzę że zarządca ma w swych szeregach osobę która da sobie radę.)
ponadto - lakierowanie podłogi wiąże sie zazwyczaj z opróżnieniem mieszkania z mebli i smrodem na klatce schodowej - taka syt powinna zauważyć ochrona jeśli wykonuje swe obowiązki rzetelnie - tj dokonuje kilkunastu obchodów nieruchomoćci w ciągu doby.
I taka obserwacja/zdarzenie powinny zostać opisane w raporcie dziennym z służby ochrony budynku. (a co jeśli z powodu oparów doszłoby do samozapłonu, lub wybuchu?)
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.