Zebranie Wspólnoty 24 lutego 2010

Wszelkie dyskusje dot. inwestycji i spraw wspólnotowych
maff1
klatka: III
piętro: IV
Kontakt:

Zebranie Wspólnoty 24 lutego 2010

Postautor: maff1 » środa, 3 lutego 2010, 20:24

informuje o terminie zebrania - to juz za 3 tygodnie.
Jak poznam wiecej szczegółów to je tu wrzucę.
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.

sandie
Administrator
klatka: I
piętro: VII
Kontakt:

Re: Zebranie Wspólnoty 24 lutego 2010

Postautor: sandie » czwartek, 4 lutego 2010, 21:12

Witam,

maff1 pisze:informuje o terminie zebrania - to juz za 3 tygodnie.
Jak poznam wiecej szczegółów to je tu wrzucę.

Nareszcie! Mam propozycje do agendy:
a) budżet remontowy w szczegółach (na co ile wydaliśmy, ile było awarii nieindywidualnych, tj. obciążających wspólnotę) oraz stan finansowy wspólnoty
b) budżet na nowy rok, ze zróżnicowaniem opłat dla lokali usługowych i mieszkalnych. Chcę znać plan gospodarczy na nowy rok oraz rozliczenie przed spotkaniem! (mało czasu)
c) info nt. rozliczeń kosztów ogrzewania, w tym części wspólnej
d) reklama na budynku - czy zawiśnie? (może Uchwała Zarządu?)
e) parking przy budynku - czy można go zamknąć? Co z miejscami zagrodzonymi przez Pirelli?
f) usterki w garażu (cieknące/pękające rury, pojazd, świszczące czujniki eksploatowane w nieprawidłowej temperaturze) oraz niedoróbki izolacyjne patio

Niech sąsiedzi dopiszą resztę :)

Pozdrawiam
Paweł

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » piątek, 5 lutego 2010, 06:47

ad a i c- zapewne taka informacja zostanie przekazana na zebraniu - Zarząd ma obowiązek omówienia działalności
ad b - plan gospodarczy otrzymamy wraz zawiadomieniem o zebraniu
ad d - sprawę reklamy drążyłem dość długo (m.in. podpowiadałem skąd np. zrobić atrakcyjne zdjęcia interesującego fragmentu elewacji). Jest już umowa z reklamodawcą. Podpisanie czeka na stosowną uchwałę wspólnoty w tej sprawie.
Zarząd przekroczyłby czynności zwykłego zarządu, gdyby podpisał umowę bez uchwały mieszkańców. Czyli uchwała czeka na zebranie.
Dodam ze rynek usług reklamy wielkoformatowej bardzo sie skurczył (efekt kryzysu, wiele wspólnot straciło reklamodawców)
i pozyskanie przez zarząd (a w praktyce przez zarządcę p. Mirka Bożka), reklamodawcy na nasz budynek oceniam jako duże osiągnięcie.
ad f - przydałoby sie podsumowanie działań zarządu w tym zakresie - i wnioski. Wraz z terminem kiedy przecieki zakończą sie.
ad e - będzie potrzebna stosowna uchwała (pomimo zapisów Regulaminu)

Mnie natomiast interesuje dlaczego reklama notariusza na elewacji 1 klatki wisi/wisiała (ostatnio nie sprawdzałem) bezumownie (czyli nielegalnie) przez ponad rok- i jak to sie ma do faktu ze urzędnik który posługuje sie godłem państwowym zachowuje sie nagannie - czyli łamie regulamin wspólnoty który zapewne podpisał. Z całą pewnością podważa to wiarygodność takiego urzędnika, a Wspólnocie należy sie opłata za zajęcie elewacji pod reklamę.

eligiusz
Kontakt:

Postautor: eligiusz » piątek, 5 lutego 2010, 10:42

Odnosząc się do reklamy.
Czy ta reklama, o której mowa powyżej, to jest ta sama reklama na którą musieliśmy się zgodzić w aktach notarialnych, czy może jest planowane oszpecenie naszego budynku jakąś inna płachtą z mniej lub bardziej głupawym zdjęciem? Od razu mówię, że w przypadku dodatkowej reklamy zagłosuję przeciw jej umieszczeniu na elewacji budynku. Uważam, że Warszawa (i generalnie cała Polska) jest coraz bardziej zaśmiecana przez reklamę, czym niekorzystnie się wyróżnia na tle innych krajów w Europie i osobiście nie zamierzam się do tego przyczyniać. Budynek ma w miarę ładną architekturę i pokrywanie elewacji reklamami da mniej więcej taki sam efekt jak pomazanie tej elewacji grafiti. Stać mnie na to żeby mieszkać w czystym i schludnym budynku dlatego zagłosuję przeciw, do czego i innych namawiam.

Do zamknięcia parkingu.
Ogólnie rzecz ujmując nie chce mi się wozić dodatkowego pilota do szlabanu na parking, a w przypadku jeżeli miałby to być ten sam pilot co do bramy to nie chcę mi się go dwa razy naciskać, tym bardziej, że musiałbym to robić na środku Anielewicza. Poza tym nie rozumiem tego problemu z parkingiem, który na tym forum jest od pewnego czasu podnoszony przez niektóre osoby. Jeżeli ktoś chciał to wykupił sobie miejsce postojowe i parking do niczego nie jest mu potrzebny. Parking jest dla gości, dla różnego rodzaju dostawców, itp. Parking nie jest dodatkowym miejscem postojowym dla tych którzy nie wykupili sobie miejsca postojowego w garażu i teraz może liczą na to, że po założeniu szlabanu będzie im łatwiej parkować. Poza tym nie wyobrażam sobie sytuacji, w której ktoś do mnie przyjeżdża, a ja muszę schodzić na dół, żeby otworzyć szlaban. Poza tym szlaban stojący w szczerym polu będzie wyglądał głupio. Muranów jest miejscem gdzie nie ma grodzonych osiedli, szlabanów i bram, a każdy może parkować gdzie tylko chce. Trzeba zaakceptować tą cechę tej części miasta i nie zaczynać procesu grodzenia jak na Nowodworach czy Kabatach. Dlatego jestem przeciw.

Odnośnie przecieków
Sytuacja wygląda fatalnie. Na sufitach w garażu w niektórych miejscach gromadzi się sól. Przypuszczam, że może to powodować korozję zbrojenia stropów. Myślę, że zarząd przedstawi sprawozdanie z podjętych działań mających na celu naprawę tego stanu rzeczy przez developera, a jeżeli okaże się, że developer lub główny wykonawca nie chce w tym zakresie współpracować, albo udają że coś robią to trzeba będzie upoważnić zarząd do realizacji roszczeń z gwarancji także na drodze sądowej.
Ponadto, odnoszę wrażenie że kolejnym problemem związanym z przeciekami, który może się pojawić, będą przecieki na balkonach. Architekt zaprojektował loggie w ten sposób, że przy odpowiednio silnym wietrze razem z ulewą lub śnieżycą przez przeszklenia dostaje się woda lub śnieg, który nie ma odpływu. Jeżeli mieszkaniec jej nie usunie (bo np go nie ma w mieszkaniu) to może to powodować z czasem przeciek.

Innym problemem, który być może dotyczy tylko mieszkańców górnych pięter jest głośna praca wind. Nie wiem czy to tylko moje odczucie, czy innym sąsiadom też to doskwiera?

pozdrawiam

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » piątek, 5 lutego 2010, 13:27

odpowiadam.
1. Reklama
tak, to zupełnie inna, niż ta o której mowa w aktach notarialnych. (zresztą ten zapis w umowach jest martwy, tak jak podział budynku)
I nie mówimy o pokrywaniu elewacji reklamami - zbędna jest w twej wypowiedzi liczba mnoga.
Mówimy o jednej reklamie która nikomu nie będzie wadziła, nie będzie miała wpływu na gwarancję elewacji - natomiast przyczyni sie do dodatkowych wpływów środków na rzecz wspólnoty. Nie wydaje mi sie by w sposób znaczący oszpeciła elewację. Jeśli już. to raczej poniesie ona wartość nieruchomości.
W twej wypowiedzi nie zauważyłem słów krytyki dotyczącej oklejania szyb części biurowej. A może należało także do tego sie odnieść.
Przecież część biurowa była, jest i będzie w naszej wspólnocie!

2, Parking.
Wybacz, ale śmieszy mnie argument że nie chce ci sie dwa razy naciskać przycisk pilota. Ty tak na poważnie to napisałeś?
(bo szlaban będzie sterowany tym samym pilotem)
Ale spójrzmy na obecną sytuację - parking jest zastawiony przypadkowymi samochodami. Dochodzi do sytuacji że samochody są zaparkowane wzdłuż krawężnika, co w znaczący sposób utrudnia/blokuje wyjechanie z miejsc poprzecznych. Dochodzi do stłuczek np. w dniu wczorajszym - wiem to od naocznego świadka. (są "artyści" omijający betonowe pachołki i parkujący na chodniku - który nie jest przystosowany do takiego obciążenia. Zauważ ze to ciebie także obciąży koszt uszkodzonego w ten sposób chodnika)
Każdy miał obowiązek wykupienia 1 miejsca postojowego. Ale niektórzy mają dwa samochody. może warto wprowadzić opłaty za korzystanie z miejsc postojowych - skoro powstały z środków wszystkich mieszkańców, i jakoś ja nie widzę powodu by korzystała z nich garstka uprzywilejowanych.
Te zewnętrzne powinny być zgodnie z podpisanym przez ciebie regulaminem zarządzane przez wspólnotę - w praktyce przez administrację. Tak niestety nie jest - czy twój wpis w tej sprawie oznacza ze będziesz postępował sprzecznie z popisanym własnoręcznie dokumentem?
A w kwestii gości - obecnie Twoi goście nie maja po co próbować wjechać na parking - bo miejsc zazwyczaj nie ma. Czy taki stan jest lepszy od sytuacji gdy zjedziesz windą i otworzysz szlaban? I twoi goście elegancko zaparkują, z przekonaniem że ich samochód jest bezpieczny?
Zresztą sądzę że można ten problem rozwiązać poprzez kamerę, interkom i dzwonek do ochrony. Która po skontaktowaniu sie z lokalem wpuści twojego gościa na parking. Taka praktyka jest na wielu osiedlach i mnie to sie podoba.
A to czy szlaban będzie wyglądał głupio - hmmmm, to już Twoja bardzo subiektywna ocenia.

Nie mam zamiaru przekonywać ciebie ani nikogo - chciałbym tylko by decyzje wspólnoty były logiczne i racjonalne.
Po to mamy forum by wszystkie za i przeciw sobie omówić.

eligiusz
Kontakt:

Postautor: eligiusz » piątek, 5 lutego 2010, 16:13

Reklama
Ponieważ nie wiem w którym miejscu ma zawisnąć reklama, jakiej będzie wielkości, oraz czy wspólnota będzie miała wpływ na to co tam będzie wisieć, nie będę się na ten temat na razie wypowiadać. Mogę jedynie ogólnie stwierdzić, że kwestia wieszania reklam o dowolnej wielkości, treści i kształcie i w każdym możliwym miejscu w tym kraju jest, w mojej ocenie, dowodem braku poczucia estetyki i jestem temu jak najbardziej przeciwny.

Parking.
O ile mogę jeszcze przeboleć wiszące na naszym budynku ogromne zdjęcie różnych dziwnych rzeczy o tyle obawiam się, że szlaban może mi praktycznie utrudniać życie.
W którym miejscu zostanie postawiony? Są dwie możliwości. Pierwsza z nich to na drodze wewnętrznej między wjazdem z Anielewicza a pierwszą bramą pod biurowcem. Co oznacza taka lokalizacja. Po pierwsze, każdy kto będzie chciał wjechać lub wyjechać, a nie ma pilota, stanie przed szlabanem i będzie czekał kilka minut zanim podejdzie mieszkaniec albo zareaguje ochrona (która swoją drogą z ochrony zamieni się w parkingowych), jeżeli takich samochodów podjedzie kilka to zrobi się zator do tego stopnia, że kolejny samochód (czyli np. mój) będzie miał utrudniony wjazd, czy nawet nie będzie mógł zjechać z Anielewicza w wewnętrzną uliczkę. Po drugie, taki samotnie stojący szlaban będzie narażony na akty wandalizmu i kradzieży.
Jeżeli natomiast szlaban zostanie ustawiony za skrętem w lewo - patrząc się od Anielewicza (w ten sposób, że wjazd przez pierwszą bramę nie będzie wymagał otwierania szlabanu) to „przypadkowe” samochody będą się zatrzymywać na ulicy dojazdowej do pierwszej bramy (bo nikomu nie będzie się chciało czekać aż mieszkaniec zejdzie i otworzy ten szlaban).

Spoglądając natomiast na obecną sytuację, nie wiem czy parkujące tu samochody są przypadkowe. Wydaje mi się raczej, że skoro ludzie tu parkują to nie po to żeby iść do Klifu na zakupy, czy zwiedzać cmentarz żydowski, tylko po to żeby kogoś odwiedzić w bloku albo przyjeżdżają jako klient jednego z kilku biur funkcjonujących na terenie tegoż bloku. Zatem postawienie szlabanu niczego nie zmieni. Bo te samochody i tak będą wjeżdżać i jeszcze dodatkowo będą się blokować na wąskiej uliczce przed szlabanem. Tak poza tym, co do trudności z parkowaniem to wydaje mi się, że występują one głównie w tzw. godzinach pracy czyli w dni powszednie między 8 a 17/18 godziną. Wiele razy przyjeżdżali do mnie goście, serwis, dostawy wieczorem i w weekend i nikt się nie skarżył na brak możliwości parkowania. Przypuszczam zatem, że problemy z parkowaniem biorą się z uwagi na dużą ilość klientów biur.

Poza tym jeszcze raz chciałbym podkreślić to, że w mojej bardzo subiektywnej ocenie, taki szlaban będzie wyglądał głupio i pretensjonalnie. Niby przed kim chcemy się grodzić i czym szczególnym się wyróżniamy żeby się odseparowywać od innych? Proszę spojrzeć dookoła, w tej części miasta nie ma szlabanów na ulicach dojazdowych do bloków.

Swoją drogą zastanawiam się czy działka pod naszym budynkiem, której wszyscy jesteśmy współużytkownikami wieczystymi obejmuje swoimi granicami także ten parking, bo jeżeli nie (co jest bardzo prawdopodobne) to ciekawe czy miasto wydałoby zgodę na korzystanie z jego działki na wyłączność wspólnoty za darmo?

pozdrawiam

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » piątek, 5 lutego 2010, 18:02

jeśli chodzi o zatory samochodowe sadze ze aż tak źle nie będzie. A poza tym skoro w regulaminie który wszyscy podpisali jest zapis o ucywilizowaniu zasad dot. parkingu - to sadze ze należy to uczynić.
Dodam ze Pirelli złamał ten regulamin - który sam wymyślił - dzierżawa miejsc od gminy w świetle tego regulaminu jest w pewnym sensie nielegalna. Bo Pirelli/Nowe Ogrody jak zwykle postawiły sie ponad prawem które sami ustanowili. A część biurowa była, jest i będzie częścią wspólnoty. I czy im to sie podoba, czy też nie muszą liczyć sie z naszą opinią i zdaniem.

Parking jest położony na działce gminnej.
ale nic nie stoi na przeszkodzie by gmina nam wydzierżawiła ten teren - jest to powszechna praktyka. W zamian my zobowiązujemy sie do utrzymania go w należytym porządku (sprzątanie, koszenie itd)
Zauważ ze w zeszłym roku trawnik - nie nasz, był koszony regularnie. A chodniki zamiatane i odśnieżane. Dla gminy to czysta korzyść - nie musi dbać o kawałek swojego terenu. Z praktyki wiem że gminy bardzo chętnie podpisują w tym zakresie umowy z Wspólnotami.
Ja tu nie widzę problemu.

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » sobota, 6 lutego 2010, 11:00

mam przed sobą zawiadomienie o zebraniu.
Zebranie - godz. 18.00 w szkole przy Esperanto (widoczną z okien od strony patio)
a teraz w skrócie:
1. Uchwała nr1 - przyjęcie sprawozdania finansowego za 2009 i udzielenie absolutorium
2. Uchwała nr2 - przyjęcie planu gosp. na 2010/2011 i ustalenie miesięcznych zaliczek...
3. Uchwała nr3 - rozliczenie zaliczek za 2009
4. Uchwała nr4- udzielenie pełnomocnictwa Zarządowi do wynajmu lub dzierżawy części wspólnej - dot. elewacji od strony Anielewicza
Na części elewacji, tej bez okien nad częścią biurową możemy umieścić reklamę - która będzie przynosiła do wspólnoty stały comiesięczny dochód. Obecnie ta część ściany wg mnie tworzy pewien dysonans w wyglądzie naszego budynku - i warto ją wykorzystać. Zaznaczam ze reklama tam umieszczona nie będzie uciążliwa dla osób które mają powyżej mieszkania.
5.Uchwała nr5 - udzielenie pełnomocnictwa Zarządowi do wynajmu i dzierżawy cz. wspólnych
Ta uchwała dot. głównie tablic informacyjnych przy klatkach - np. przy klatce 1 juz nie ma gdzie wieszać tablic firmowych.
6. Uchwała nr6 - udzielenie zarządowi upoważnienia do dochodzenia roszczeń odszkodowawczych związanych z wadami fizycznymi nieruchomości (w formie cesji)
W przeciwnym wypadku każdy z nas musiałby osobno występować do NO w sprawie napraw cz. wspólnej - np. uszczelnienie cieknącego garażu

Kristoforos
Kontakt:

Postautor: Kristoforos » poniedziałek, 8 lutego 2010, 01:08

@ eligiusz:
Na parkingu parkują m.in. osoby mieszkające w wieżowcach na Anielewicza.
Szlaban, jak rozumiem, stałby na wysokości III klatki (tam, gdzie kończy się parking dzierżawiony przez Pirelli). Jak się nie chce ciskać dwa razy, można wjechać do garażu pierwszym wjazdem, przed szlabanem.
Jak dla mnie ten temat jest jednym z najistotniejszych do jak najszybszego zrealizowania. Jak również stawianie samochodów wzdłuż chodników - obawiam się, że tu szlaban nic nie pomoże, tu potrzeba skutecznego zniechęcenia amatorów takiego parkowania.

zibi
Kontakt:

Postautor: zibi » czwartek, 11 lutego 2010, 10:17

Proszę rozważyc kilak moich uwag do treści tematów zaproponowanych na zebranie wspólnoty.

1) Proponuję aby przy prognozie/plane gospodarczym wspólnoty na 2010 ustalić koszty dLA LOKALI RÓŻNYCH NIŻ MIESZKALNE.
Już sam fakt istnienie takich lokali (w budynku mieszkalnym) jest dużą uciazliwoscią, to ponoszenie przez właścicieli lokali kosztów
lokali niemieszkalnych (w tych samych proporcjach) jest niesprawiedliwe. Można łatwo oszacować jakie skladniki kosztów wchodzą tu w grę.
Już nawet opłaty za użytkowanie wieczyste dla takich lokali są 3 krotnit wyzsze!!!!!!!!!
2) Proponuje aby Zarząd wspólnoty zredagował Sprawozdaanie finansowe za 2009r także w układzie (z identycznym rozbiciem grup kosztów)
w jakim był sporządzony plan gospodarczy współnoty na 2009r. (Łatwo wtedy zobaczyć, w której grupie kosztów są przekroczenia lub niewykonanie).
3) Brak blilansu przychodów (Plan-wykonanie) . Jaśniej- Czy i w jakiej wysokoscisą nalezności Wspólnty od mieszkańców, w tym właścicieli
lokali niemieszkalnych. Czy w stosunku do tych dłuzników Wspólnotą podjeła działania (jakie) i jaki jest ich rezultat .
4) Nie do przyjecia jest zaproponowane w sprawozdaaniu i prpopzycji uchwały Nr 3-2010 , że niedobór w kwocie 60.438,10 zostanie rozliczony z nadwyżki z roku
2008. Żeby tak zrobic trzeba ustalic przyczyny niedoboru (brak włat czynszu przez mieszkańców lub (i) zwiększone koszty eksploatacj itp.). A może nalezy
podjąć inne działania.
Pozdrawiam. do zobaczenia na zebraniu właścicieli.