Reflektor na parkingu Dzielnej/Okopowej

Wszelkie dyskusje dot. inwestycji i spraw wspólnotowych
Andrzej
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek, 30 listopada 2009, 12:31
Kontakt:

Reflektor na parkingu Dzielnej/Okopowej

Postautor: Andrzej » środa, 18 marca 2015, 00:21

Na rogu Dzielnej i Okopowej od jakieś czasu jest zainstalowany reflektor budowlany, który normalnie służy do oświetlania placów budowy. Jednak właściciel parkingu postanowił zaoszczędzić i zamiast kilku lamp wstawił tam jeden reflektor z ostrym światłem, który nie tylko oświetla cały parking, ale również cały nasz budynek. W nocy w mieszkaniu jest prawie jak w dzień. Zbliża się ciepła pora roku i wytrzymanie wieczorem na balkonie z takim światłem jest trudne.
Temat ten dotyczy właściwie skrzydła budynku od strony Klifu czy klatki I. Jeśli komuś przeszkadza to światło również, to proszę dzwonić do straży miejskiej, może w końcu zainterweniują skutecznie, bo jak na razie podają telefon na parking, żeby sprawę załatwić samemu. A ja uważam, że to spraw jak najbardziej SM. Tam nie chodzi o inne skierowanie lampy, ale o zastąpienie jej inną.
Może Pan Administrator też nam pomoże?

AdministratorSNM
Posty: 52
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2012, 16:29
klatka: II
piętro: I
Kontakt:

Re: Reflektor na parkingu Dzielnej/Okopowej

Postautor: AdministratorSNM » piątek, 20 marca 2015, 12:58

Witam, informuje że zajmujemy się już tematem.

Pozdrawiam
Łukasz Pisula

maff1
Posty: 802
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2009, 18:01
klatka: III
piętro: IV
Kontakt:

Re: Reflektor na parkingu Dzielnej/Okopowej

Postautor: maff1 » poniedziałek, 23 marca 2015, 09:02

może ja czegoś nie rozumiem ale:
"Na rogu Dzielnej i Okopowej... " to jest w kierunku południowym od naszego budynku, czyli od strony kl III i części usługowej zwanej biurowcem.
a dalej czytam
"Temat ten dotyczy właściwie skrzydła budynku od strony Klifu czy klatki I.." czyli od strony północnej. Klif jest po przeciwnej stronie.

to z której strony jest ten reflektor?
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.

Andrzej
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek, 30 listopada 2009, 12:31
Kontakt:

Re: Reflektor na parkingu Dzielnej/Okopowej

Postautor: Andrzej » piątek, 27 marca 2015, 11:38

No tak, dobrze napisałem. Parking jest na rogu Dzielnej i Okopowej. Reflektor jest skierowany na nasz blok. Nasz budynek jest w kształcie litery L, gdzie część z klatką I jest równoległa do Dzielnej. Zresztą wieczorem wystarczy wyjrzeć przez okno, żeby zobaczyć o co chodzi. Mieszkańcy z klatki III, których okna balkonów wychodzą na Dzielną również mogą mieć ten problem. Ale tam, ze względu na balkony, światło może nie przedostaje się tak bardzo do mieszkań. Reflektor jest bardzo silny z białym światłem, bardziej oświetla nasz budynek niż sam parking. Wcześniej była tam normalna lampa sodowa, ale widocznie właściciel postanowił zainwestować "innowacyjne" rozwiązanie. Tylko, że tutaj nie jest parking w szczerym polu, ale w środku miasta i takie światło może być bardzo uciążliwe, szczególnie w ciepłe dni, gdy chce się trochę odpocząć na balkonie.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość