Podatek od nieruchomości

Wszelkie dyskusje dot. inwestycji i spraw wspólnotowych
marb
klatka: III
Kontakt:

Podatek od nieruchomości

Postautor: marb » wtorek, 8 stycznia 2013, 21:50

Witam,
może to naiwne pytanie, ale czy oprócz wieczystego właściciele mieszkań w przypadku naszego budynku płacą też podatek od nieruchomości?
Chyba żyłem w błogiej nieświadomości :roll: , dostałem wezwanie z urzędu Wola w celu złożenia informacji, w tym formularza IN-12, na podstawie których wyliczą mi podatek od nieruchomości (mieszkanie + garaż) poczynając od roku 2008...

ulkan
Kontakt:

Re: Podatek od nieruchomości

Postautor: ulkan » środa, 9 stycznia 2013, 10:06

No niestety, to jest obowiązek podatnika. Podatnik musi sam zgłosić, urząd nalicza podatek za bieżący rok, który trzeba zapłacić w terminie do 31 marca.
Wysokość podatku za następne lata urząd już sam nalicza i ma obowiązek zawiadomić o jego wysokości podatnika / list polecony/, dzieje się tak na początku roku , jeżeli odbędzie się to terminowo, to do 31 marca należy zapłacić, jeżeli urząd się spóżni,co czasami się zdarza, to podają termin zapłaty podatku.

Pozdrawiam i współczuję bo od 2008 r / data aktu notarialnego/ trochę się uzbierało no i odsetki !!!

marb
Kontakt:

Postautor: marb » środa, 9 stycznia 2013, 19:50

Będzie okrągła sumka. Z tego co poczytałem i z faktu, że miejsca postojowe mamy w odrębnej własności od mieszkania, to za garaż 230 zł wychodzi na obecny rok. Ale co sobie w błogostanie pożyłem to moje ;) ...

maff1
piętro: IV
Kontakt:

Postautor: maff1 » poniedziałek, 4 marca 2013, 08:38

we wtorek ubiegego tygodnia miał urzędnik gminy roznosić decyzje w zakresie podatku na ten rok.
Do mnie jeszcze nie dotarł list wysłany na adres korespondencyjny.
Czy wiadomo jak się zmienił w stosunku do ubiegłego roku?
bo jakoś nie widze uzasadnienia - pani w urzedzie tłumaczyła mi że wskaźnik inflacji itd, ja że inflacja ma się nijak do rynku nieruchomości, a ona że uchwała rady warszawy, itd.
może warto zaskarzyć decyzje do SKO :?:
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.

ulkan
Kontakt:

Postautor: ulkan » poniedziałek, 4 marca 2013, 10:43

Do mnie dotarło pismo we wtorek zgodnie z zawiadomieniem. W stosunku do ub. roku zdrożał podatek o 11 zł.
Ponieważ nie dotarła zmiana wieczystego użytkowania, dowiedziałam się, że nie zmienia się w stosunku do poprzedniego roku.
Do mnie też nie dotarł podatek wysyłany przez Wolę na adres korespondencyjny / druga nieruchomość/, w związku z tym trzeba cierpliwie czekać na powiadomienie i termin zapłaty.

Kristoforos
Kontakt:

Postautor: Kristoforos » wtorek, 12 marca 2013, 17:59

maff1 pisze:we wtorek ubiegego tygodnia miał urzędnik gminy roznosić decyzje w zakresie podatku na ten rok.
Do mnie jeszcze nie dotarł list wysłany na adres korespondencyjny.

Do mnie też nie dotarło nic (ani urzędnik, ani list), a co roku po paru miesiącach dostaję upomnienie w związku z niedopłatą i muszę jakieś złotówki dopłacać. W końcu ten urzędnik chodził po mieszkaniach, czy nie?

maff1
piętro: IV
Kontakt:

Postautor: maff1 » niedziela, 17 marca 2013, 22:27

może warto ustalić gdzie tj na jaki adres wysyłają zawiadomienie?
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.

marb
Kontakt:

Postautor: marb » piątek, 22 marca 2013, 22:28

Do mnie póki co też nic nie dotarło...