Sprzątanie

Wszelkie dyskusje dot. inwestycji i spraw wspólnotowych
Andrzej
Kontakt:

Sprzątanie

Postautor: Andrzej » wtorek, 3 lipca 2012, 13:29

Czy może ktoś wie, jak często są myte korytarze i klatki schodowe? Kiedyś widywałem panie z zestawem do mycia codziennie rano. Od dawna nie widzę nikgo, a plamy i śmieci na korytarzach nie są usuwane nawet przez 2 tygodnie. Uważam, że mycie podług przynajmniej co 2-3 dni to minimum, bo teraz wygląda to jak rozmazywanie brudu. Jak tak dalej pójdzie, to po paru latach już nikt nie domyje wgryzionego się w terakotę brudu.

maff1
klatka: III
piętro: IV
Kontakt:

Re: Sprzątanie

Postautor: maff1 » wtorek, 3 lipca 2012, 14:07

wg umowy korytarze codziennie.

Niestety mamy kolejną firmę która ma za mało osób na budynku. A ilość osób wynika wprost z kwoty miesięcznej zapłaty.
Kryterium niskiej ceny kolejny raz nie sprawdza sie.
Wg mnie firma która chce sie podjąć sprzątania budynku musi przedstawić kosztorys - z dokładnym wyliczeniem czy taka ilość ludzi starczy.
Kosztorys oparty o dokładne dane: powierzchnia garażu, powierzchnia korytarzy, powierzchnia klatek schodowych, pow. terenów zielonych dookoła budynku i patio, pow. chodników, pow. placyku zabaw, ilość ławek do konserwacji, itd.
O ile mi wiadomo żadna firma która weszła na budynek nie zapytała sie o takie szczegóły. Bo robią to na tzw oko.
i mamy taki efekt.

Wszyscy powinni zgłaszać takie sytuacje w administracji, na forum lub listownie w skrzynce na korespondencję przy wejściu na klatkę 2.
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.

Andrzej
Kontakt:

Postautor: Andrzej » wtorek, 3 lipca 2012, 14:15

Zgłaszam, ale przecież nie mogę co kilka dni prosić administratora o sprzątanie.

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » wtorek, 3 lipca 2012, 14:15

właśnie tak trzeba

w uzupełnieniu - ważne by podawać i tu i do administracji nr klatki i piętro

ulkan
Kontakt:

Postautor: ulkan » piątek, 1 lutego 2013, 10:33

Piszę z lekką nutką optymizmu, że przynajmniej na korytarzach kl. II zrobiło się czyściej. Podłogi już nie są tak rozmazane jak to było wcześniej, napewno to jeszcze potrwa zanim się domyje ten wieloletni wtarty brud, no ale póki co zmiana jest widoczna i oby nie zapeszyć.

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » wtorek, 5 lutego 2013, 13:19

zasugerowałem administracji by sprzątanie dzienne dotyczyło 2-3 korytarzy klatkowych. Ale w zamian z częstą zmianą wody i doczyszczeniem fug i porowatych kafelków - takich jak na parterze w kl 3.
Czyli każde piętro byłoby sprzątane raz w tygodniu. Ale za to porządnie - bez mazania brudu mopem.
Eksperymentalnie ma być tak sprzątana jedna klatka.
Jeśli sprzątanie będzie porządne, to jestem za tego typu metodą sprzątania. Bo energia włożona w 15-17 pięter, zużyje sie tylko na te dwa - trzy piętra.
Pozostaje kwestia tego ze komuś np ze śmieci coś podcieknie.
Tu bym sie odwoływał do kultury zachowań. Ja w takich sytuacjach biorę ścierkę, lub ręczniki papierowe i takie plamy ścieram. Bo nie ma co czekać aż sprzątaczka to wytrze.

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » wtorek, 19 lutego 2013, 11:22

jestem zachwycony. Ciekaw jestem opinii innych użytkowników 3 klatki.
Nie jest idealnie, ale został zerwany wielomiesięczny bród. Mama nadzieję że każde kolejne sprzątanie spowoduje doczyszczenie fug brudnych od kilkunastu lat.
Rozmawiałem też z panią która sprząta tę klatkę. Sprząta po 3 korytarze, od poniedziałku - zaczynając od najwyższego piętra.

ulkan
Kontakt:

Postautor: ulkan » wtorek, 5 marca 2013, 10:22

No i jednak zapeszyłam !!! Od zebrania robi się znowu coraz brudniej, nie widać zupełnie śladów sprzątania.

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » wtorek, 5 marca 2013, 11:08

zasmuciłaś. :(
napisz o tym do administracji
Okopowa 56 <[email protected]>,
Łukasz Pisula <[email protected]>,

zakładam że zgodnie z info w windach adres okopowa56 otwiera nasz nowy zgodnie z wczorajszymi wywieszkami w windach, administrator Michał Bednarski

ulkan
Kontakt:

Postautor: ulkan » wtorek, 5 marca 2013, 11:54

Co mam jeszcze raz pisać do Statusa, przecież jak można się było zorientować to forum jest także czytane przez administratora.
O ile mi wiadomo w naszym budynku mieszka także PAN PREZES STATUSA i jego rodzina, to nie widzi w jakim stanie jest utrzymywany budynek, chyba że tylko w jego piętro jest wkładana cała energia firmy sprzątającej ! Muszę się aż przejechać i zobaczyć jak to wygląda.