Szlaban wjazdowy na parking zewnętrzny???

Wszelkie dyskusje dot. inwestycji i spraw wspólnotowych
federer1
Kontakt:

Szlaban wjazdowy na parking zewnętrzny???

Postautor: federer1 » czwartek, 7 października 2010, 19:33

Witam wszystkich,

Mam takie pytanko czy mógłby mi ktoś powiedzieć, czy jest szansa zrobienia szlabanu wjazdowego na nasz parking zewnętrzny?? Osobiście nie wiem jak Państwa ale mnie do szału doprowadza ciągły fakt braku możliwości zatrzymania się samochodem chociaż na chwilę pod naszym blokiem. Odbieram również dziwne wrażenie, że pod naszym blokiem parkuje wiele osób które tutaj nie mieszkają - otóż jak ktoś ma jakiś interes do załatwienia w naszym bloku to niech sobie parkuje po "Klifem"(to się tyczy ludzi którzy mają firmy w naszym bloku). Ta sama sytuacja występuje również każdego dnia wieczorem, kiedy nasz parking zewnętrzny zapełnia się w 100%, i tutaj kolejna moja obawa że prawdopodobnie ludzie nie mieszkający w naszym bloku a jedynie w pobliżu parkują sobie samochody na naszym parkingu!!!W innych blokach w całej Warszawie takie problemy są rozwiązywane właśnie za pomocą szlabanów, więc dlaczego u nas tak ma nie być??

Pozdrawiam Federer1

Mikki
Kontakt:

Re: Szlaban wjazdowy na parking zewnętrzny???

Postautor: Mikki » czwartek, 7 października 2010, 20:50

Federer1, zapewniam Cię że klienci przedsiębiorców którzy prowadzą dzialalność w lokalach w naszym bloku bardzo dobrze wiedzą że parking przed blokiem jest zawsze pełny i parkują pod Kliffem. A co do szlabanu to uważam że pomysł jest nierealny jako że działka przed budynkiem jest w dzierżawie PKO Pirelli a ta najprawdopodobniej się nie zgodzi na szlaban.

Kristoforos
klatka: III
Kontakt:

Postautor: Kristoforos » piątek, 8 października 2010, 08:48

Pytanie, czy Pirelli dzierżawi ten plac legalnie (czy mogli wydzierżawić bez zgody Wspólnoty) i na jak długo.
Jak dla mnie pomysł ze szlabanem jest jak najbardziej realny i również do szału mnie doprowadza widok stojących sznurkiem samochodów na wyraźnym zakazie.

sandie
Administrator
klatka: I
piętro: VII
Kontakt:

Postautor: sandie » niedziela, 10 października 2010, 23:51

Cześć,

Kristoforos pisze:Jak dla mnie pomysł ze szlabanem jest jak najbardziej realny i również do szału mnie doprowadza widok stojących sznurkiem samochodów na wyraźnym zakazie.

Cieszę się, że coraz więcej chętnych.

Opowiem ciekawostkę...
Z tydzień temu w okolicach godz. 7:40 (rano) jechałem załatwić parę spraw. Wyjechałem z podziemia i musiałem zatrzymać się przed pobliskim kioskiem ruchu przy Anielewicza. Wiadomo, że pod naszym blokiem jest kiepsko z parkowaniem, ale znalazłem miejsce pod samym Pirelli ;), tuż przy chodniku. Przy chodniku, bo wszystkie "miejsca Pirellego" były "zamknięte". Jakież było moje zdziwienie gdy praktycznie od razu "wyskoczył" ochroniarz "z Pirelli" strasząc mnie, że tu nie wolno parkować, że zaraz będzie wzywał straż miejską i naklei mi coś na szybę. Reakcja super, tylko uderzyło mnie, że reakcja jednorazowa i w strefie biurowca.
Ja przystanąłem tylko na 5 minut i ładnie wytłumaczyłem, że zatrzymuję się (nie parkuję) na swoim parkingu (parking jest wspólny).
Codziennie jednak widzę samochody parkujące po kilka(naście) godzin. Mam nadzieję, że (nasza, nie Pirellego) ochrona będzie reagować bardziej żywiołowo w stosunku do "parkujących", nie zatrzymujących się na chwilę. Jak na razie to słychać tylko, że chcemy straszyć i będziemy ścigać.

I jest bez zmian... (=tragedia)

Pozdrawiam
Paweł

maff1
piętro: IV
Kontakt:

Postautor: maff1 » wtorek, 12 października 2010, 12:53

Mikki pisze:Federer1, zapewniam Cię że klienci przedsiębiorców którzy prowadzą dzialalność w lokalach w naszym bloku bardzo dobrze wiedzą że parking przed blokiem jest zawsze pełny i parkują pod Kliffem. A co do szlabanu to uważam że pomysł jest nierealny jako że działka przed budynkiem jest w dzierżawie PKO Pirelli a ta najprawdopodobniej się nie zgodzi na szlaban.

to nie tak. Pirelli na szczęście nie dzierżawi działki pod drogą dojazdową i parkingami w całości. Pirelli dzierżawi tylko te osłupkowane miejsca.
Nie mniej jednak jakoś nie przewidział parkingu dla gości... co oznacza że goście Pirellego parkują gdzie się da.
A jeśli chodzi o szlaban - nie jest nim zainteresowana gmina - gmina tylko chce kasę za miejsca, przeciwny jest właściciel lokalu użytkowego pod nazwą biurowiec - gdyż dla nich to dodatkowe koszty np. piloty, i jak sie okazuje część wspólnoty też nie jest tym pomysłem zainteresowana. (nawet w wątku nt trawnika zarzucono mi że manipuluje sprawami tak by zmusić wspólnotę do instalacji szlabanu. Wobec takiej interpretacji rzeczywistości uznałem moją aktywność w tym temacie jako chybioną.
zresztą temat szlabanu był szeroko omawiany w tym wątku
viewtopic.php?f=7&t=12
i poniekąd tu powiela się dyskusję z tamtego wątku.

Wg mnie każda zmiana będzie lepsza niż to co mamy w chwili obecnej. Zauważcie że rok temu jeszcze nie mieliśmy na parkingu takiego "kotła" jak obecnie.
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.

eligiusz
Kontakt:

Postautor: eligiusz » środa, 13 października 2010, 08:08

Goście pirellego parkują gdzie się da i będą parkować gdzie się da także po postawieniu szlabanu, bo będą gośćmi jednego z członków wspólnoty i z tego tytułu będą mieli prawo wjazdu. Postawienie szlabanu nie ograniczy liczby parkujących samochodów.

Nie rozumiem natomiast nacisku niektórych członków wspólnoty na postawienie tego szlabanu.Czy ktoś może mi to wyjaśnić.
Przecież każdy mieszkaniec powinien mieć miejsce postojowe w garażu i to czy parking przed blokiem jest pusty czy też pełny nie powinno mieć dla niego znaczenia, z punktu widzenia zaparkowania swojego samochodu.

Kristoforos
Kontakt:

Postautor: Kristoforos » środa, 13 października 2010, 08:45

eligiusz pisze:Nie rozumiem natomiast nacisku niektórych członków wspólnoty na postawienie tego szlabanu.Czy ktoś może mi to wyjaśnić.

Ja z kolei przyznam, że zdumiewa mnie to, że są mieszkańcy, którzy nie chcą mieć szlabanu. Gdy się wczytamy w regulamin użytkowania naszego budynku, możemy doczytać, że parking pod blokiem i droga dojazdowa do bram wjazdowych i tegoż parkingu mają służyć mieszkańcom i ich gościom. Tymczasem nie ma żadnego mechanizmu, który by to zapewnił.
Szlaban w naturalny sposób właśnie to reguluje. Nie wiem, czy po postawieniu szlabanu i tak wszystkie miejsca będą zajęte, czy nie, ale wiem na pewno, że będzie ZNACZĄCO większy porządek na tym terenie. Owszem goście Pirellego wjadą, również nasi goście wjadą (bądź nie, jeśli nie będzie miejsca), ale będzie jako takie panowanie nad porządkiem. Teraz jest bałagan, który z dnia na dzień się powiększa. Już dwa razy mi się zdarzyło, że się zakorkowałem z kilkoma samochodami, gdy ja próbowałem wjeżdżać do bramy, ktoś akurat zawracał, ktoś z tyłu nadjeżdżał, ktoś inny się przestawiał, a sznur stojących na zakazie był tak długi, że nie pozwalał na ocenę sytuacji zanim się w ten kocioł nie wjechało.

Oczywiście wg mnie nie w samym szlabanie rzecz, lecz w tym, by zapanować nad tymi samochodami parkującymi na zakazie. Już kiedyś wspominałem, że byłbym za poszerzeniem tej drogi kosztem chodnika, by te miejsca "zalegalizować". Ale jeśli się tego zrobić nie da, to obecna sytuacja jest nie do przyjęcia i coś trzeba z tym zrobić (naklejki na szyby, ew. wzywanie straży, zdaje się już teraz muszą się stawić na takie wezwania).

Niezależnie od tego: szlaban wprowadziłby znaczące uporządkowanie sytuacji na naszym parkingu. Jest to dla mnie tak oczywiste, że nie ukrywam, że się zdziwiłem, gdy spotkałem tu na forum głosy sprzeciwu. Jak dla mnie to jest coś jak gol samobójczy... Wszędzie widzę tendencję odwrotną: wspólnoty próbują zrobić wszystko, by zapanować nad terenem pod swoimi budynkami, i szlaban dla wielu jest jedynie marzeniem. A tu mamy głosy sprzeciwu, dziwne...

maff1
piętro: IV
Kontakt:

Postautor: maff1 » środa, 13 października 2010, 10:50

dodam - bo o tym należy pamietać - że za wybudowanie drogi każdy z nas zapłacił w koszcie postawienia budynku.
Czyli zapłaciliśmy za coś z czego w pełni nie możemy korzystać.
Natomiast niewątpliwie korzystają z tego parkingu mieszkańcy sąsiednich bloków.
W jakim stopniu nie wiem. Ale sądzę że w co najmniej 1/3.
Faktem jest że nieznany jest zarządowi wspólnoty status tej drogi - nie wiadomo czy została przekazana gminie, jeśli tak to kiedy i gdzie jest protokół.
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.

MarcinPL
Kontakt:

Postautor: MarcinPL » środa, 13 października 2010, 10:51

Już bez przesady z tym szlabanem.
Po pierwsze - droga jest o ile wiem gminna a nie nasza, więc jakim prawem szlaban.
Po drugie - fakt - czasem zdarzają się problemy z wjazdem, ale zawsze sprawę udaje się załatwić kulturalnie - ktoś cofa, ktoś ustępuje i permanentny korek się nie tworzy.
Po trzecie - gdzie wtedy zaparkują nasi goście, którzy zamierzają zostać do późna (odpada wtedy możliwość zostawienia auta pod Klifem).
Po czwarte - nie zamierzam teraz stać w korku pod szlabanem, bo jakaś blondi szuka klucza, ktoś wjechał i nie nie może już się wycofać, a nie ma kodu albo po prostu 3 samochody na raz się trafiły.
Po piąte - czemu mam inwestować w szlaban, skoro mi on niepotrzebny?

Proszę o rzeczowe argumenty za szlabanem, bo na pewno nie rozwiąże on problemu:
a) gości Pirrellego
b) parkujących na zakazie (bo i tak będą parkowali)
c) osób mających 2 samochody i parkujących pod blokiem (wciąż będą mieli 2 auta i wciąż będą parkowali pod blokiem)
d) pracowników Pirellego, którzy okupują miejsca pod naszymi oknami w ciagu dnia, korzystając z wolnych miejsc

Moim zdaniem wystarczy, aby pod znakiem zakazu parkowania dodać ładną tabliczkę holowanego samochodu (odpadnie w ten sposób spora grupa cwaniaków, którzy się przestraszą) i uczulić ochroniarzy - szczególnie w godzinach porannych i powiedzmy do 16 - aby zwracali uwagę na parkujące samochody, czy aby ktoś nie robi sobie parkingu całodziennego (wystarczy zapytać, zapisać do zeszytu całodziennych np. numery i następnym razem takiego delikwenta wyprosić). I ogólnie aby pilnowali kultury i porządku na parkingu. Bo wieczorem to już trudno - albo parkują osoby, które mają 2 samochody (rozumiem, że one są najbardziej zainteresowane szlabanem, żeby kosztem innych mieć miejsce, bo 2 garaży się nie wykupiło), albo nasi goście, bo auta z sąsiadujących bloków to chyba rzadko się zdarzają (tak jak nasze na parkingach pod ich blokami). Jak już komuś bardzo zależy na porządku, to niech zrobi pokazówkę (byle w ciągu dnia) z wezwaniem straży, holowaniem samochodów i mandatami.

A odnośnie tendencji - wszędzie widzę tendencję do uruchamiania buspasów, rożnych akcji typu "śmierć parkującym na chodnikach" (czy w ogóle wszystkim posiadającym samochody, podczas gdy można jeździć zbiorkomem), tworzenia ścieżek rowerowych dla garstki pasjonatów tego sportu (kosztem chodników czy dróg) którzy dzięki temu czują się jak święte krowy, czy idąc dalej: odgródźmy się od sąsiadów i ulicy wielkim płotem (patrz osiedle Marina Mokotów) czy ..... walka z ociepleniem klimatu. I nie uważam, że są słuszne.

Marcin

Kristoforos
Kontakt:

Postautor: Kristoforos » środa, 13 października 2010, 11:22

@MarcinPL:

Przede wszystkim mi nie chodzi o to, by forsować temat szlabanu, bo jak już maff1 wspomniał nie tylko jest tu kwestia woli mieszkańców. Być może nawet ten temat jest z natury rzeczy niemożliwy do zrealizowania.
To na co wskazałem, to moje zdziwienie, że sami mieszkańcy właśnie tej woli nie mają.

Również powtórzę, że dla mnie ważniejszym problemem jest ten sznur samochodów stojących na zakazie. Zimą jestem przekonany, że będą stłuczki.

Nie mam też 2 samochodu, a za szlabanem jestem, więc diagnoza nietrafna.

A jeśli chodzi o rzeczowe argumenty:
a) szlaban rozwiązuje temat parkowania samochodów przez osoby mieszkające w sąsiednich blokach (nie znam skali, ale zjawisko z pewnością występuje)
b) ułatwia panowanie nad porządkiem na parkingu (głównie mówię o tym nieszczęsnym sznurku parkujących na zakazie) - skoro ktoś wjeżdża z mieszkańców, albo z jego gości, łatwiej jest takiego poinformować o tym, że zaparkowanie na zakazie grozi upierdliwą naklejką, czy wezwaniem Straży. Nawet tabliczkę informacyjną jest łatwiej wyeksponować.

Przy tym:
"Po trzecie - gdzie wtedy zaparkują nasi goście, którzy zamierzają zostać do późna" - tego nie rozumiem, co tu szlaban ma do rzeczy? Jak jest miejsce, to naszych gości wpuszczamy sami, jak nie ma, to nie zaparkuje czy jest szlaban, czy go nie ma...
"A odnośnie tendencji - wszędzie widzę tendencję..." - jest jeszcze kwestia rozeznania słuszności. Na moja logikę wolę "swój teren" mieć do "swojej dyspozycji", o ile jest taka możliwość.

Ale dość o tym, szlaban wydaje się być i tak niemożliwy do zrealizowania.

Ale zaczynam mieć obawy, że nawet kwestia tych stojących samochodów na zakazie nie wszystkim przeszkadza. A tu już moje zdziwienie się pogłębia... Bo takie rozmydlanie sprawy, typu "w dzień robimy pokazówkę, a wieczorem niech se stawiają jak chcą" to właśnie doprowadzi do takiej sytuacji, że na koniec ten zakaz będzie atrapą (tak jak nią jest w tej chwili).