Zebranie Wspólnoty 24 lutego 2010

Wszelkie dyskusje dot. inwestycji i spraw wspólnotowych
maff1
klatka: III
piętro: IV
Kontakt:

Re: Zebranie Wspólnoty 24 lutego 2010

Postautor: maff1 » sobota, 13 lutego 2010, 07:51

z całą pewnością precyzja jest potrzebna - byśmy świadomie podejmowali decyzje.
Umowa dot reklamy z oczywistych wzgledów nie mogła być zawarta w treści uchwały. Z posiadanych informacji wiem ze zostały wynegocjonowane dobre warunki.
Tytuł uchwały nie nie musi być szczegułowy, jeśli z jej treści wynika jednoznacznie, czego ona dotyczy.
Ja zakładam że Zarząd działa i będzie działał zgodnie z naszymi intencjami i mam do niego zaufanie.
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » sobota, 13 lutego 2010, 12:44

Andrzej pisze: Jednym ze sposobów na porządek, to reagowanie strażników na każde złe parkowanie lub ustawienie takich pachołów, które uniemozliwą zaparkowanie samochodu bez zablokowania przejazdu. Reakcja strażników zazwyczaj pomaga. Większość przyjeżdżających nauczy się w końcu, że zawsze ktoś im zabroni parkowania wzdłuż drogi. Jeśli nie podporządkuje się, to niech wzywają straż miejską. Być może dodatkowy strażnik za dnia rozwiąże problem. A za szlabanem rzeczywiście może być parę dodatkowych wolnych miejsc, jeśli wszyscy interesanci biur i robotnicy budowlani będą zostawiać samochody przy Klifie.

dodatkowy strażnik to dodatkowe koszty - choć można je sfinansować z opłat za wynajem miejsc parkingowych objętych szlabanem.
Stoję na stanowisku ze skoro je zbudowano z pieniędzy właścicieli, to wspólnota czyli wszyscy mają prawo do czerpania z parkingu pożytków.
Straż miejska nie podejmuje czynności za znakiem "droga wewnętrzna" (stoi na samym wjeździe od Anielewicza) - chyba ze jest ewidentna sytuacja zastawienia wyjazdu z parkingu - sam tego doświadczyłem na parkingu przy moim domu, ponad pół godz. czekałem na strażników którzy wahali sie czy podejmować interwencję. W końcu jak zaczęli sprawdzać czyj samochód zastawił wyjazd, okazało sie ze jest w leasingu i w sobotę nie da sie ustalić użytkownika. Wezwano holownik, który zanim dojechał, po półtorej godzinie pojawił sie właściciel pojazdu. Dostał mandat a holownik odwołano.
Warto byśmy umieścili znak zakazu zatrzymywania sie i postoju, a pod nim tabliczkę - zdjęcie wykonałem pod blokiem przy Osmańczyka na Bemowie.
Sądzę że należy opracować treść naklejki którą strażnicy naklejaliby na szyby samochodów parkujących za zakazem. Myślę ze Status już takie naklejki przećwiczył na innych budynkach. I ma opracowaną treść oraz procedurę.
Szlaban by uniknąć spiętrzeń powinien być na początku parkingu - czyli wjazd i wyjazd bramą od Anielewicza byłby swobodny.
Załączniki
tablica.jpg
tablica.jpg (100.22 KiB) Przejrzano 3668 razy

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » sobota, 13 lutego 2010, 17:35

myślę ze garaż za kilkadziesiąt tys. od osoby który jest totalnym bublem to przesada.
Brak jest spadków. Spadki jeśli już są, to w kierunku ścian! Garaż na poziomie -2 jest wklęsło - wypukły, przy czym wypukłość jest na wysokości początku miejsca postojowego. Woda ze stopionego śniegu z samochodu zamiast spływać do korytek pośrodku garaży spływa w stronę przeciwną - tj. w stronę ścian. A z rynny vis a vis wyjścia z klatki nr 3, leje sie jakiś czarny szlam.
Powinniśmy wystąpić do NO/Pirellego o naprawę usterek - wg mnie nienaprawialnych - bo jakoś nie wyobrażam sobie zerwania wylewki i zrobienia prawidłowych spadków by woda nie stała w dowolnych miejscach.
Ale jeśli podejmą się tego zadania (w co wątpię) - to i tak należy nam sie odszkodowanie w formie pieniężnej za brak możliwości korzystania z własności bo przecież garaż byłby wyłączony na ok co najmniej 1 miesiąc, lub dłużej.
Takie jest moje zdanie - być może temu będzie służyła uchwała nr 6 - dot. cesji...

zibi
Kontakt:

Postautor: zibi » poniedziałek, 15 lutego 2010, 09:38

Uwagi dotyczace funkcji 260 lokali
Pisząc o lokalach "innych niż mieszkalne" nie miałem na myśli lokalu garażowego ani lokali usługowych ABCD.
Te lokale mają przecież określoną funkcję która znana nam była już w momencie zawierania aktu not. zakupu mieszkań.
Pomimo tego, spośród 260 lokali (pierwotnie o funkcji mieszkalnej) część właścicieli występowała do
Wspólnoty o zmianę funkcji z mieszkalnej na inną(nie określająć zresztą jaką).
Takie zmiany Wspólnota zaklepywała odpowiednią uchwałą (ciekawe ile było takich uchwął, i kto je głosował??????)
ja widzę tutaj 3 problemy
1) Ile takich zmian było i w jakim trybie je przeprowadzano (w necie są reklamy wielu podmiotów gospodarczych z adresem Okopowa 56!!!!!!, czy
też reklamy na elewacji budynku)
2) Może wspólnota winna ustalic zasady zmian funkcji, i np. ustalic katalog funkcji na które może wyrazic zgodę.. Nie chciałbym któregoś dnia stwierdzic, że w
sąsiednim mieszkaniu rozpocznie działalnosc np. Fabryka gwoździ?!!!!!!!
3) Opłaty na rzecz współnoty winny byc zróznicowane w zalezności od funkcji lokalu.
Pozdrawiam

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » wtorek, 16 lutego 2010, 06:24

zibi pisze:...spośród 260 lokali (pierwotnie o funkcji mieszkalnej) część właścicieli występowała do
Wspólnoty o zmianę funkcji z mieszkalnej na inną(nie określając zresztą jaką).
Takie zmiany Wspólnota zaklepywała odpowiednią uchwałą (ciekawe ile było takich uchwał, i kto je głosował??????)
ja widzę tutaj 3 problemy
1) Ile takich zmian było i w jakim trybie je przeprowadzano (w necie są reklamy wielu podmiotów gospodarczych z adresem Okopowa 56!!!!!!,

dane dotyczące uchwał i kto je głosował znajdziesz w Administracji osiedla. Sugeruje zapoznać sie z tą wiedzą, i nam tu odpowiedzieć!
zamiast zadawać pytanie w którym zawarta jest sugestia ze coś sie dzieje we wspólnocie w sposób nielegalny. Lub co najmniej skryty.
Uchwały są głosowane w trybie przewidzianym przez prawo. Każdy inny tryb skutkuje tym ze uchwała jest nieważna.
Dodam ze każdy ma prawo korzystać z prawa własności w sposób który nie narusza porządku prawnego i regulaminu wspólnoty.

zibi pisze:ja widzę tutaj 3 problemy
1) Ile takich zmian było i w jakim trybie je przeprowadzano (w necie są reklamy wielu podmiotów gospodarczych z adresem Okopowa 56!!!!!!, czy
też reklamy na elewacji budynku)

czy możesz napisać precyzyjniej - jakie reklamy na elewacji masz na mysli?
Bo wg mnie na części wspólnej mamy tablice firmowe (objęte głosowaniem na zebraniu w lutym 2009) przy wyjściach oraz wylepiony obrazek na zewnętrznej stronie szyb biurowca w częsci parteru.
Innych reklam na części wspólnej nie ma - o ile dobrze pamietam. (reklama wylepiona od wewnątrz na szybach nie jest reklamą na elewacji)
zibi pisze:2) Może wspólnota winna ustalić zasady zmian funkcji, i np. ustalić katalog funkcji na które może wyrazić zgodę.. Nie chciałbym któregoś dnia stwierdzić, że w
sąsiednim mieszkaniu rozpocznie działalność np. Fabryka gwoździ?!!!!!!!

katalog? czy naprawdę sądzisz ze jest to możliwe? Może opracuj i zaproponuj taki katalog Zarządowi.
Albo wrzuć propozycję/wstępny projekt na forum - i moze wspólnymi siłami coś sensownego sklecimy.
Wg mnie wystarczy określić ze ma być nie uciążliwa działalność.
A w przypadku powstania np. salonu masażu erotycznego itp., wystarczyłoby zamontowanie kamery która będzie rejestrować wchodzących i wychodzących - zapewniam ze skutecznie to odstraszy ew. klientów. Sposób sprawdzony w innej wspólnocie.
zibi pisze:3) Opłaty na rzecz współnoty winny byc zróznicowane w zalezności od funkcji lokalu.

tak, ale z zastrzeżeniem ze w przypadku gdy wspólnota bedzie ponosić wyższe koszty utrzymania cześci wspólnej z tytułu prowadzonej działalności w danym loklalu.

zibi
Kontakt:

Postautor: zibi » wtorek, 16 lutego 2010, 07:44

ad lokale niemieszkalne.
Po pierwse, ja żadnych nieprawidłowości nie sugeruję, ale tak
sie złożyło, że tylko raz miałem okazje uczestniczyc w ze braniu Wspólnoty
(wtedy też była propozycja uchwały dot. zmian funkcji). Lokale inne juz istniały?
Aby zabezpieczyć interesy włascicieli lokali mieszkalnych niezbędnym mimimum
powinna byc inf. w Uchwale (przy zmianach funkcji) o proponowanej funkcji lokalu
i ewentualna informacja dotyczca ponoszenia dodatkowych kosztów,.
Pozdrawiam

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » wtorek, 16 lutego 2010, 08:09

istniały, o czym było napisane w tresci naszego aktu notarialnego. (m. in. odsyłam do treści uchwały wspólnoty nr 1 z 2008r)

Andrzej
Kontakt:

Postautor: Andrzej » wtorek, 16 lutego 2010, 14:35

maff1 pisze:
Andrzej pisze: Jednym ze sposobów na porządek, to reagowanie strażników na każde złe parkowanie lub ustawienie takich pachołów, które uniemozliwą zaparkowanie samochodu bez zablokowania przejazdu. Reakcja strażników zazwyczaj pomaga. Większość przyjeżdżających nauczy się w końcu, że zawsze ktoś im zabroni parkowania wzdłuż drogi. Jeśli nie podporządkuje się, to niech wzywają straż miejską. Być może dodatkowy strażnik za dnia rozwiąże problem. A za szlabanem rzeczywiście może być parę dodatkowych wolnych miejsc, jeśli wszyscy interesanci biur i robotnicy budowlani będą zostawiać samochody przy Klifie.

dodatkowy strażnik to dodatkowe koszty - choć można je sfinansować z opłat za wynajem miejsc parkingowych objętych szlabanem.
Stoję na stanowisku ze skoro je zbudowano z pieniędzy właścicieli, to wspólnota czyli wszyscy mają prawo do czerpania z parkingu pożytków.
Straż miejska nie podejmuje czynności za znakiem "droga wewnętrzna" (stoi na samym wjeździe od Anielewicza) - chyba ze jest ewidentna sytuacja zastawienia wyjazdu z parkingu - sam tego doświadczyłem na parkingu przy moim domu, ponad pół godz. czekałem na strażników którzy wahali sie czy podejmować interwencję. W końcu jak zaczęli sprawdzać czyj samochód zastawił wyjazd, okazało sie ze jest w leasingu i w sobotę nie da sie ustalić użytkownika. Wezwano holownik, który zanim dojechał, po półtorej godzinie pojawił sie właściciel pojazdu. Dostał mandat a holownik odwołano.
Warto byśmy umieścili znak zakazu zatrzymywania sie i postoju, a pod nim tabliczkę - zdjęcie wykonałem pod blokiem przy Osmańczyka na Bemowie.
Sądzę że należy opracować treść naklejki którą strażnicy naklejaliby na szyby samochodów parkujących za zakazem. Myślę ze Status już takie naklejki przećwiczył na innych budynkach. I ma opracowaną treść oraz procedurę.
Szlaban by uniknąć spiętrzeń powinien być na początku parkingu - czyli wjazd i wyjazd bramą od Anielewicza byłby swobodny.

Z naklejkami to chyba dobry pomysł. Jestem jak najbardziej za tym.

sandie
Administrator
klatka: I
piętro: VII
Kontakt:

Postautor: sandie » środa, 17 lutego 2010, 22:53

Czesc Zibi,

zibi pisze:Pisząc o lokalach "innych niż mieszkalne" nie miałem na myśli lokalu garażowego ani lokali usługowych ABCD.
Te lokale mają przecież określoną funkcję która znana nam była już w momencie zawierania aktu not. zakupu mieszkań.

Ja tej funkcji nie znałem i Ty chyba też nie :) Nie wiem czy wiesz, że deweloper podawał, że w lokalu przy klatce I będzie bank. Jest mi wszystko jedno co i czyje tam jest, dopóki nie jest uciążliwe. Sam deweloper miał jednak kiedyś inne plany względem tych lokali (bodajże w dokumentach do gminy także przekazał informację o banku).

zibi pisze:1) Ile takich zmian było i w jakim trybie je przeprowadzano (w necie są reklamy wielu podmiotów gospodarczych z adresem Okopowa 56!!!!!!, czy też reklamy na elewacji budynku)

Niektóre zmiany przegłosował sam deweloper chyba (np. zmianę lokalu na usługowy dla kancelarii Pani Bieniek o ile pamięć mnie nie myli). Nie wiem czy przypominasz sobie "jaja" i naprędce organizowane spotkanie wspólnotowe [przez dewelopera w zeszłym roku].

Mam nadzieję, że wszyscy forumowicze pamiętają jak deweloper liczył się z resztą wspólnoty...

Zdrówko
Paweł

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » czwartek, 18 lutego 2010, 09:44

sandie pisze:
zibi pisze:1) Ile takich zmian było i w jakim trybie je przeprowadzano (w necie są reklamy wielu podmiotów gospodarczych z adresem Okopowa 56!!!!!!, czy też reklamy na elewacji budynku)

Niektóre zmiany przegłosował sam deweloper chyba (np. zmianę lokalu na usługowy dla kancelarii Pani Bieniek o ile pamięć mnie nie myli). Nie wiem czy przypominasz sobie "jaja" i naprędce organizowane spotkanie wspólnotowe [przez dewelopera w zeszłym roku].

małe sprostowanie - z chwilą podpisania pierwszego aktu notarialnego (kupujacym była notariusz) powstala wspólnota - Pirelli + notariusz Bieniek.
Uchwała nr 1, zawnioskowana z całą pewnością przez notariusza, została przegłosowana przez te dwie osoby. Formalnie zgodnie z prawem.
Pirelli notariuszom szedł na rękę by oni działali na ich korzyść w podpisywanych aktach notarialnych. (stąd pojawiające sie w treści aktów klauzule abuzywne i niedozwolone)