Dostawcy Internetu

Wszelkie dyskusje dot. inwestycji i spraw wspólnotowych
marb
klatka: III
Kontakt:

Re: Dostawcy Internetu

Postautor: marb » środa, 6 lipca 2011, 21:14

Supermedia ma od niedawna TV w ofercie, korzysta już ktoś i może się podzielić uwagami - działa bez zastrzeżeń? Właśnie się dowiedziałem, że po dwóch latach umowy promocyjnej ASTER ma dla mnie nową promocję... kilka złotych droższą przy tym samym zestawie usług :shock: :lol:

agnei
klatka: II
piętro: XIII
Kontakt:

Postautor: agnei » piątek, 21 października 2011, 11:31

Witajcie,
czy coś się zmieniło i Aster ma już w tym budynku jakąś solidną konkurencję? Czy to Supermedia działa? Ktoś ma doświadczenia?

Po tym, jak przyszły 3 nowe faktury z Aster i cena z 88zł zmieniła się na 142 (?!!!) nie mam ochoty na dalsze korzystanie z tej usługi. Tym bardziej, że nie można nawet się do nich dodzwonić i tego wyjaśnić.

sandie
Administrator
klatka: I
piętro: VII
Kontakt:

Postautor: sandie » niedziela, 30 października 2011, 22:33

Czesc,

Supermedia wydaje sie byc ok. Podlaczylem ich sygnal TV w lokalu najtansza z mozliwych uslug (smieszne pieniadze). Podlaczenie slono kosztuje niestety, kanaly sa z HotBirda i wszystko gra jak trzeba. Wystarczy dokupic dekoder N lub Cyfrowego Polsatu i bedziesz miec "wypasiona" TV :) (nie potrzebujesz juz anteny sygnal satelitarny da Ci Supermedia! - nie wiem dlaczego z niektorymi wspollokatorami byla taka wojna o te talerze). Gdybym tego potrzebowal to pewnie bym tak zrobil.

Pozdrawiam
Pawel

maff1
piętro: IV
Kontakt:

Aster = UPC

Postautor: maff1 » niedziela, 4 grudnia 2011, 22:52

zapewne nie wszyscy wiedzą.
Ale doszło do połączenia Aster z UPC. formalnie miało być od stycznia...ale w praktyce już.
Co oznacza że można wypowiadać umowę w aster by skorzystać z oferty UPC bez konsekwencji finansowych. ale z korzyścią jeśli chodzi o ofertę TV i prędkości netu.
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.

Andrzej
Kontakt:

Postautor: Andrzej » czwartek, 8 grudnia 2011, 13:36

Wszystko to prawda, ale UPC jeszcze nie realizuje wniosków z Okopowej. Mamy jeszcze czekać na pisma.

misiek
Kontakt:

Postautor: misiek » wtorek, 13 grudnia 2011, 21:32

Może trochę poza internetem ale tyczy się Aster:
Jest teraz możliwość wypowiedzenia umowy na usługę TV w związku ze zmianami programowymi od 01.01.2012.
Pozdrawiam

Michał
kl.1 p.3

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » środa, 14 grudnia 2011, 19:36

teoretycznie od 1 stycznia, ale do mnie ma mieszkanie przy Zwirki i Wigury, (czyli Ochota) już ponad 2 tyg temu dzwonił gość i proponował przejście od ręki z Aster do UPC.

misiek
Kontakt:

Postautor: misiek » środa, 14 grudnia 2011, 20:44

Rozumiem, że wcześniej u Ciebie na Ochocie wcale nie było UPC w bloku?
Pozdrawiam

Michał
kl.1 p.3

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » czwartek, 15 grudnia 2011, 16:07

był. I co dwa lata zmieniałem aster na upc i odwrotnie.
Bo zawsze mieli lepsze warunki dla nowych niż starych klientów.

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » wtorek, 3 stycznia 2012, 11:21

przed świętami byłem w salonie Aster, podpisałem przeniesienie do UPC bez problemu.
Instalacja była przed nowym rokiem.
Prędkość netu zauważalnie sie poprawiła.
Ale ..miałem trochę problemów z siecią WiFi. Ponieważ dekoder jest z ruterem (takie dwa w jednym) i niestety zakłóca on pracę dotychczasowych ruterów. (miałem dwa, jeden na potrzeby domowe, drugi wysyłał sygnał poprzez antenę zewnętrzna do rodziców w sąsiednim budynku - odległość w linii prostej poniżej 100m, i to rozwiązanie od kilku lat znakomicie działało tj wifi w kompie u rodziców świetnie wyłapywało sygnał)
niestety pomimo pomocy i uruchomienia domowego wifi nie udało mi sie uruchomić tego zewnętrznego... sieci sie widziały, ale dostępu do netu nie było.
Niestety UPC uruchamia w modemie/ruterze telefon i WiFi po dwóch dniach roboczych :!: - i dopiero wtedy można próbować zmienić coś w jego konfiguracji.
także korzystać z wifi z rutera UPC.
Ponieważ ma on dwie antenki, pod jedną podłączyłem antenę zewnętrzną, komp rodziców zobaczył tę sieć, i po wpisaniu klucza dostęp do netu został przywrócony.
dodam że wciąż mam problemy z netem na moim kompie stacjonarnym staruszek ma ok 8 lat), po 10-20 min zrywa połączenie z netem, pomimo ze jest sztywno podłączony kablem.
sugestia UPC - zmienić kabel, odświeżyć oprogramowanie karty sieciowej... dziś tym sie zajmę.

opisuje to szczegółowo ..bo okazuje się że zmiana Aster na UPC nie musi być bezbolesna...