Dostawcy Internetu

Wszelkie dyskusje dot. inwestycji i spraw wspólnotowych
marb
klatka: III
Kontakt:

Re: Dostawcy Internetu

Postautor: marb » wtorek, 31 stycznia 2012, 21:30

Ja przeszedłem z Aster do Supermedii, jak na razie jestem zadowolony, w końcu przyzwoita prędkość internetu za przyzwoite pieniądze, TV w podstawowej ofercie też ok.

misiek
Kontakt:

Postautor: misiek » czwartek, 23 lutego 2012, 23:58

Ja się zawiodłem na Supermedii niestety, musiałem konkretnie panom instalatorom tłumaczyć czemu przez nich proponowane rozwiązanie nie będzie działać - porażka....
W końcu jak zgodzili się na 2 kable to peszel okazał się za wąski/łączony/'czy coś' i kable utknęły jakiś metr-dwa przed mieszkaniem i zostałem z Aster :(

@maff - o przejściu na oferte upc, gdzie upc już jest w budynku wiedziałem od samego początku i dlatego dopytywałem, bo nijak mi się to nie miało do sytuacji
w tym bloku (aster jest, upc nie ma, nie ma na co zmienić).

Czy próbowałeś zachowania poprzedniej konfiguracji z dwoma ruterami podłączonymi kablami do tego ustrojstwa, które dostałeś z wyłączoną w nim siecią bezprzewodową?

btw. z usług Astera jestem zadowolony, od września 2008 internet nie działał jedne raz (ok miesiąca temu) od 01:00 w nocy do nie wiem której, rano już był.
Innym tematem jest podejście do klienta i jakość jego obsługi...
Pozdrawiam

Michał
kl.1 p.3

maff1
piętro: IV
Kontakt:

Postautor: maff1 » czwartek, 1 marca 2012, 15:09

jeden ruter ze starej sieci działa w poprzedniej konfiguracji, natomiast drugi wywaliłem, a antenkę zewnętrzną podpiąłem pod ruter upc - bo on ma aż dwie antenki.
Problemy z wifi były też spowodowane obciążeniem kanałów na których moje kopy pracowały. Zgodnie z sugestią technika z upc zmieniłem kanały nadawania na ruterach na wolne od sąsiadów (bo mam w okolicy ok 15 ! sieci wifi)
Teoretycznie mam prędkość 50mb - ale niestety moje kompy - czyli karty sieciowe (w tym zabytkowy stacjonarny na stałym łączu) "łykają" do 25 mb.
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.

misiek
Kontakt:

Postautor: misiek » środa, 7 marca 2012, 23:27

Jeśli masz telefon/tablet z androidem możesz za darmo pobrać aplikację Wifi analyzer - pokaże jakie sieci i na jakich kanałach są dostępne w okolicy, będziesz mógł dzięki temu znaleźć najmniej zapchany kanał.

BTW. Wg strony internetowej UPC w naszym bloku są już dostępne ich usługi
Pozdrawiam

Michał
kl.1 p.3

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » czwartek, 31 maja 2012, 12:41

vectra już okablowała nasz budynek.
fizyczne przyłączenia lokali będą możliwe po euro... bo służby (TE służby) poplombowały wszystkie studzienki, także teletechniczne i jest zakaz wchodzenia do nich.

Kristoforos
Kontakt:

Postautor: Kristoforos » piątek, 9 listopada 2018, 10:38

Nie wiem, czy ktoś tu jeszcze zagląda (sam nie zaglądałem tu 3 lata...), ale podbiję ten wątek.

Mam zamiar zrezygnować z UPC, bo ich usługi są zbyt drogie wg mnie.
W skrzynce widzę podrzucane oferty Vectry i Netii. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi dostawcami, w szczególności na naszym budynku?

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » piątek, 9 listopada 2018, 20:48

musisz zagladać częściej.
sądząc po moich wpisach w dziale kultura - sa osoby które tu zagladają.
a w temacie.
UPC - zawsze przeciagało ceny.
reszta - z tym róznie.
Wszystko zalezy od obsługi technicznej w danym rejonie.
mnie np w Netii (ale w piasecznie) odcieto sygnał TV i net z chwila gdy podłączono mojego sasiada. I dopiero po 2 dniach naprawiono.
ale Netia gdy zgłaszałem problemy, potwierdzila je i dokonała !!!! rozprucia pasa drogowego z uwagi na awarie w studzienkach.
(za zgoda zarządcy drogi) - czyli mnie nie zlekceważyli