Dostawcy Internetu

Wszelkie dyskusje dot. inwestycji i spraw wspólnotowych
Marcin
Kontakt:

Dostawcy Internetu

Postautor: Marcin » poniedziałek, 25 stycznia 2010, 09:43

Witam.
Mam pytanie o dostawców internetu i TV. Jestem teraz w związku z Aster. Generalnie jestem zadowolony, bo nie miałem nigdy poważnego problemu technicznego, a z drobiazgami udało sie zwykle szybko rozprawić. Jest jeszcze Supermedia, ale z tego co widziałem na stronie to mają tylko internet.

No to bym sobie chciał jakąć lepszą TV zamówić, ale w Aster każą słono sobie płacić. Chodzi mi o HD. Za dostęp do usług cyfrowych, za coś tam i coś tam. Na tyle co oglądam to mi szkoda kasy.

Czy wiadomo coś w sprawie UPC? Na zebraniu wspólnoty, rok temu, administrator miał wysłać zaproszenie, ale nie miałem okazji spytać czy to zrobił. Chciałbym zmienić cały pakiet, a tam mają zwykle ciekawe oferty i 12-miesięczne zobowiązania. Wiecie coś może na temat dywersyfikacji dostawców tego typu usług?

Pozdrawiam
Marcin

Kristoforos
klatka: III
Kontakt:

Re: Dostawcy Internetu

Postautor: Kristoforos » poniedziałek, 25 stycznia 2010, 11:05

Ja mam w Aster i właśnie dosłownie dwie minuty temu napisałem do nich pretensję o jakość ich usług.
Nie wiem, z jakimi drobiazgami zdążyłeś się już uporać, ale u mnie każda przerwa w dostępie do internetu, to katastrofa bo:
a) korzystam z telefonii internetowej (nie ma internetu, nie ma telefonu)
b) często pracuję z domu, łącząc się VPN'em z siecią korporacyjną
W poprzednim mieszkaniu miałem ten sam pakiet Aster (Mój Dom) i zupełnie nie miałem problemów, a tu co jakiś czas tracę sygnał.
Parę dni temu, gdy miałem taką przerwę, zadzwoniłem do nich, okazało się, że jest jakaś awaria światłowodu.
Więc mam nadzieję, że te problemy wynikają z jakichś problemów infrastruktury, które szybko poprawią. Bo jak nie, również będę z nich rezygnował.

O HD nie wypowiem się, bo nie korzystam.

maff1
klatka: III
piętro: IV
Kontakt:

Postautor: maff1 » poniedziałek, 25 stycznia 2010, 19:04

Marcin pisze:Czy wiadomo coś w sprawie UPC? Na zebraniu wspólnoty, rok temu, administrator miał wysłać zaproszenie, ale nie miałem okazji spytać czy to zrobił. Chciałbym zmienić cały pakiet, a tam mają zwykle ciekawe oferty i 12-miesięczne zobowiązania. Wiecie coś może na temat dywersyfikacji dostawców tego typu usług?

o ile dobrze pamiętam p.Bozek namawiał kogoś z UPC by złożył nam ofertę, ale kompletnie jego działania zignorowano. Czyli byl brak odpowiedzi zwrotnej ze strony UPC. Można to rozumieć tak, ze nie są zainteresowani naszym budynkiem.
Ale może warto wrócić do tematu.
Inna sprawa ze UPC na Ochocie (tam gdzie mieszkam) wywracaL sie raz na kwartał lub częściej i nie było wtedy internetu. Ponadto pod pretekstem podnoszenia prędkości podnosili mi cenę. Ostatnia propozycja z wiosny była ok. 160zł na intenrt i TV - w tzw promocji.
W aster dostałem większy pakiet TV (znacząco większy) + internet nieco wolniejszy, ale mnie to nie przeszkadza + indywidualny adres IP, za łączną kwotę 91zł.
Telefonu nigdy nie wezmę u dostawcy internetu z powodów już wyżej opisanych. Nie ma internetu, to telefon też kaput.
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.

sandie
Administrator
klatka: I
piętro: VII
Kontakt:

Postautor: sandie » piątek, 29 stycznia 2010, 19:22

Cześć,

maff1 pisze:
Marcin pisze:Czy wiadomo coś w sprawie UPC?

UPC i Aster to prawie jedno. Jedna firma ma chyba przejąć drugą - http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,UPC-przejmie-siec-Aster,wid,11096633,wiadomosc.html?ticaid=198cc&_ticrsn=3. Zauważyłem także, że obie nie wchodzą sobie w drogę. Aster kabluje zdecydowanie więcej nowych budynków. UPC nie wchodzi do tych budynków - nawet nie ma planów. Podobny problem mam na Bemowie. Budynek okablował Aster i UPC tam nie chce wejść. Postaram się zebrać sąsiadów jak się przeprowadzimy, ale wątpię by większe zainteresowanie coś dało :(

Osobiście uważam, że Aster jest okropnie drogi. Telewizja BASIC to żenada i drożyzna. Trochę nie dziwię się, że mamy tutaj masę anten na elewacji ;)

Jeśli chodzi o internet to do zeszłego roku korzystałem z UPC i byłem bardzo zadowolony. Tutaj są faktycznie przerwy w dostawie internetu [np. prawie dni temu z tego co widzę na serwerze]. Nigdy nie analizowałem jakie, bo ciągle nie mam krytycznych usług takich jak mail.

Ja rozmawiałem z SuperMedią i są skłonni dostarczyć internet i dać Ci go próbnie na kilka dni (ew. dało się podpisać taką umowę, żeby zrezygnować "szybko" w okresie próbnym). Ceny zdecydowanie lepsze, ale te umowy 12-miesięczne :( Dla nas było to za długo, bo planujemy przeprowadzkę.

Maff1 pisze:Ostatnia propozycja z wiosny była ok. 160zł na intenrt i TV - w tzw promocji. W aster dostałem większy pakiet TV (znacząco większy) + internet nieco wolniejszy, ale mnie to nie przeszkadza + indywidualny adres IP, za łączną kwotę 91zł.

Gdyby nie to, że się będziemy przenosić to poszedłbym ich pozabijać ;) Tak mam drogo :(

Maff1 pisze:Telefonu nigdy nie wezmę u dostawcy internetu z powodów już wyżej opisanych. Nie ma internetu, to telefon też kaput.

Dokładnie. Kup sobie router VOIP i wybierz numer telefonu z dowolnej strefy numeracyjnej. Nie wiem po co płacić Aster. Generalnie ja potrzebuję tylko wysoce dostępnego internetu.

Pozdrawiam
Paweł

sandie
Administrator
Kontakt:

Postautor: sandie » piątek, 29 stycznia 2010, 19:28

Hej,

Ten blok z racji swoich rozmiarów nadawałby się na super-szybki internet za max. ok. 50 PLN miesięcznie. Jednym słowem warto by tu zorganizować sieć osiedlową / trzepakową (http://www.trzepak.pl/).
Niestety do tego trzeba inwestycji w kable, bo te w budynku nie są chyba nasze. Oprócz tego trzeba troszkę inwestycji sprzęt. Po inwestycji potrzeba tylko później regularnie płacących mieszkańców.

Pytanie ile tutaj mieszka mieszkańców, ale ile mieszkań jest na wynajem / usługi. Trzepaki to jest to :) Może uda się zorganizować na Bemowie, bo nie sądzę żeby tutaj...

Pozdrawiam
Paweł

Andrzej
Kontakt:

Postautor: Andrzej » poniedziałek, 1 lutego 2010, 14:15

UPC zamierza kupić Aster, więc wkrótce sprawa sama się rozwiąże. Poza tym chyba jeszcze jest TP SA do dyspozycji. Oni tez dostarczają internet. A co do budowy własnej sieci, to bezsensowny pomysł. Nie chcę kolejnej rewolucji w mieszkaniu, ciągnięcia nowych kabli, klatek schodowych obudowanych na wierzchu kablami i korytkami montażowymi. Budynek jest nowy i robienie czegoś, co robią w starych blokach z płyty to przesada. Poza tym różnica w kosztach montażu własnej sieci i jej zawodności nie jest aż tak duża, żeby jeszcze dodatkowo za to wszystko płacić.

sandie
Administrator
Kontakt:

Postautor: sandie » środa, 3 lutego 2010, 19:18

Hej,

Andrzej pisze:A co do budowy własnej sieci, to bezsensowny pomysł. Nie chcę kolejnej rewolucji w mieszkaniu, ciągnięcia nowych kabli, klatek schodowych obudowanych na wierzchu kablami i korytkami montażowymi.

Zgadzam się. Kable w mieszkaniu są twoje, przynajmniej tak mi powiedziano kiedyś. Ja też nie chcę bajzlu i kucia.
Zauważ, że deweloper nas trochę wrobił w te okablowanie Asterowe (kable i korytka to śmieszne pieniądze przy kosztach całkowitych tej inwestycji). Moim zdaniem infrastruktura w budynku powinna być nasza i tylko nasza. Deweloper pozawierał umowy w naszym imieniu i przeniósł je na nas w akcie notarialnym. Zauważ proszę także, że zalano szychty betonem, więc nic już się w nich nie pociągnie bez kucia.
Budynek kwalifikował się naprawdę na tani i superszybki internet. Wiedział o tym deweloper i wiedział Aster. Deweloper jednak i tak ma supertani internet od (a jakże) Aster... Pozostali zaś... ;) Trochę mi po prostu szkoda :)

Żeby właściciel mógł na czymś zaoszczędzić zwykle musi wcześniej więcej wydać. Deweloper to pośrednik, więc naturalne, że wydawał jak najmniej. Nawet w takim apartamentowcu :|

Pozdrawiam
Paweł

Andrzej
Kontakt:

Postautor: Andrzej » piątek, 12 lutego 2010, 16:45

To prawda. Oni zaoszczędzili i nie oni płacą za usługi.
Myślę, że lepiej juz poczekać na internet mobilny, który będzie coraz szybszy, lepszy i tańszy.

Marcin
Kontakt:

Postautor: Marcin » wtorek, 13 lipca 2010, 11:51

Witam.

Przeglądam oferty dostawców TV i net i zastanawiam się czy Multimedia Polska byłaby skłonna do podłączenia naszego bloku. UPC nie chce to może oni się zdecydują. Wiecie coś na ten temat? Nie pytałem w administracji, ale może warto by posłać zaproszenie i do tej firmy.

M

Mikki
Kontakt:

Postautor: Mikki » poniedziałek, 22 listopada 2010, 13:39

Witam,
Zmieniło się coś w kwestii internetu od lipca?