Strona 1 z 1

Reflektor na parkingu Dzielnej/Okopowej

: środa, 18 marca 2015, 00:21
autor: Andrzej
Na rogu Dzielnej i Okopowej od jakieś czasu jest zainstalowany reflektor budowlany, który normalnie służy do oświetlania placów budowy. Jednak właściciel parkingu postanowił zaoszczędzić i zamiast kilku lamp wstawił tam jeden reflektor z ostrym światłem, który nie tylko oświetla cały parking, ale również cały nasz budynek. W nocy w mieszkaniu jest prawie jak w dzień. Zbliża się ciepła pora roku i wytrzymanie wieczorem na balkonie z takim światłem jest trudne.
Temat ten dotyczy właściwie skrzydła budynku od strony Klifu czy klatki I. Jeśli komuś przeszkadza to światło również, to proszę dzwonić do straży miejskiej, może w końcu zainterweniują skutecznie, bo jak na razie podają telefon na parking, żeby sprawę załatwić samemu. A ja uważam, że to spraw jak najbardziej SM. Tam nie chodzi o inne skierowanie lampy, ale o zastąpienie jej inną.
Może Pan Administrator też nam pomoże?

Re: Reflektor na parkingu Dzielnej/Okopowej

: piątek, 20 marca 2015, 12:58
autor: AdministratorSNM
Witam, informuje że zajmujemy się już tematem.

Pozdrawiam
Łukasz Pisula

Re: Reflektor na parkingu Dzielnej/Okopowej

: poniedziałek, 23 marca 2015, 09:02
autor: maff1
może ja czegoś nie rozumiem ale:
"Na rogu Dzielnej i Okopowej... " to jest w kierunku południowym od naszego budynku, czyli od strony kl III i części usługowej zwanej biurowcem.
a dalej czytam
"Temat ten dotyczy właściwie skrzydła budynku od strony Klifu czy klatki I.." czyli od strony północnej. Klif jest po przeciwnej stronie.

to z której strony jest ten reflektor?

Re: Reflektor na parkingu Dzielnej/Okopowej

: piątek, 27 marca 2015, 11:38
autor: Andrzej
No tak, dobrze napisałem. Parking jest na rogu Dzielnej i Okopowej. Reflektor jest skierowany na nasz blok. Nasz budynek jest w kształcie litery L, gdzie część z klatką I jest równoległa do Dzielnej. Zresztą wieczorem wystarczy wyjrzeć przez okno, żeby zobaczyć o co chodzi. Mieszkańcy z klatki III, których okna balkonów wychodzą na Dzielną również mogą mieć ten problem. Ale tam, ze względu na balkony, światło może nie przedostaje się tak bardzo do mieszkań. Reflektor jest bardzo silny z białym światłem, bardziej oświetla nasz budynek niż sam parking. Wcześniej była tam normalna lampa sodowa, ale widocznie właściciel postanowił zainwestować "innowacyjne" rozwiązanie. Tylko, że tutaj nie jest parking w szczerym polu, ale w środku miasta i takie światło może być bardzo uciążliwe, szczególnie w ciepłe dni, gdy chce się trochę odpocząć na balkonie.