REMONTY NA 2015- CHODNIK

Wszelkie dyskusje dot. inwestycji i spraw wspólnotowych
MarcinPL
Kontakt:

REMONTY NA 2015- CHODNIK

Postautor: MarcinPL » niedziela, 15 lutego 2015, 18:36

Trochę się spóźniłem ze zgłoszeniem propozycji remontu/zmian na Okopowej, ale może da się coś zrobić. Moja propozycja brzmi: dobudować niewielkie schodki od strony CH Klif przy pierwszej klatce obok ogrodzenia. Oczywiście tam w okolicy są schody (3m wcześniej), ale dziwacznie usytuowane i pewnie używa ich tylko 10% mieszkańców (więcej, gdy pada deszcz). -Obok powstała bardzo wygodna "dzika" ścieżka (choć teraz trochę mniej wygodna, bo zamieniła się w błotnisty rów) i ją proponuję upgrade-ować do schodów.

Pozdrawiam
Marcin

sandie
Administrator
klatka: I
piętro: VII
Kontakt:

Re: REMONTY NA 2015- CHODNIK

Postautor: sandie » czwartek, 26 lutego 2015, 21:40

Czesc,

MarcinPL pisze:Trochę się spóźniłem ze zgłoszeniem propozycji remontu/zmian na Okopowej, ale może da się coś zrobić. Moja propozycja brzmi: dobudować niewielkie schodki od strony CH Klif przy pierwszej klatce obok ogrodzenia. Oczywiście tam w okolicy są schody (3m wcześniej), ale dziwacznie usytuowane i pewnie używa ich tylko 10% mieszkańców (więcej, gdy pada deszcz). -Obok powstała bardzo wygodna "dzika" ścieżka (choć teraz trochę mniej wygodna, bo zamieniła się w błotnisty rów) i ją proponuję upgrade-ować do schodów.

Formalnoprawnie to mozesz o to poprosic jedynie gmine? To nie jest nasz teren.

Pozdrawiam
Pawel

andrewman3
Kontakt:

Postautor: andrewman3 » poniedziałek, 9 marca 2015, 13:00

MarcinPL pisze:Trochę się spóźniłem ze zgłoszeniem propozycji remontu/zmian na Okopowej, ale może da się coś zrobić. Moja propozycja brzmi: dobudować niewielkie schodki od strony CH Klif przy pierwszej klatce obok ogrodzenia. Oczywiście tam w okolicy są schody (3m wcześniej), ale dziwacznie usytuowane i pewnie używa ich tylko 10% mieszkańców (więcej, gdy pada deszcz). -Obok powstała bardzo wygodna "dzika" ścieżka (choć teraz trochę mniej wygodna, bo zamieniła się w błotnisty rów) i ją proponuję upgrade-ować do schodów.

Pozdrawiam
Marcin

Znam w Warszawie mnóstwo miejsc w których dziwnie są usytuowane schody, ścieżki, ale nie oznacza to, że ludzie chodzą po trawnikach, przeskakują przez ogrodzenia, czy też przestawiają nogi nad taśmami. Obserwuję czasem akrobatyczne próby zmieszczenia się między prowizorycznie założonymi taśmami a zaparkowanymi pojazdami, wszystko w myśl "aby nie po schodkach". Tak już są usytuowane i nie sądzę żeby ktokolwiek stawiał nowe na wydeptanej ścieżce, bo tak jest wygodniej. Jednocześnie widzę już w tej chwili, nagminnie parkujące pojazdy na podjeździe dla wózków przed I klatką. Niektórzy nawet używają całych talentów, żeby tylko ładnie zaparkować /ostatnio około godziny 19-ej/. O tej porze przecież nie chodzą ludzie z wózkami, niepełnosprawni siedzą w domu- no to parkujemy. Jeżeli ktoś uważa że się czepiam to proszę o kontakt, żebym wiedział gdzie dzwonić jak nie będę mógł przejechać wózkiem, pewnie chętnych do pomocy będzie bez liku. Pozdrawiam

MarcinPL
Kontakt:

Postautor: MarcinPL » wtorek, 10 marca 2015, 18:33

Gdyby przechodzenie w tym miejscu nie było wygodne, to by ludzie nie przechodzili, chyba jasne. A że jest wygodniejsze niż istniejące rozwiązanie, to przechodzą. Chyba to schodki są dla ludzi a nie odwrotnie. Lepiej już wyglądała wydeptana ścieżka niż te białe tasiemki. Ale pewnie tasiemki znikną jak trawa wyrośnie i wróci normalność, czyli znów utworzy się skrót. Bo białe tasiemki na stałe to fatalne rozwiązanie. Z tym, że - jak ktoś wspomniał - to nie nasz teren, więc dyskusja bezcelowa. Tak czy siak - znikną tasiemki, pojawi się ścieżka.

A na parkujących - może trzeba wyposażyć ochroniarzy w naklejki:
wersja soft
http://www.osiedleporebagesia.fora.pl/s ... s,516.html
albo w wersji hard
https://pl-pl.facebook.com/pages/Karny- ... 8631529530

MarcinPL
Kontakt:

Postautor: MarcinPL » wtorek, 10 marca 2015, 18:44

andrewman3 pisze:

Pozdrawiam
Marcin

Znam w Warszawie mnóstwo miejsc w których dziwnie są usytuowane schody, ścieżki, ale nie oznacza to, że ludzie chodzą po trawnikach, przeskakują przez ogrodzenia, czy też przestawiają nogi nad taśmami. Obserwuję czasem akrobatyczne próby zmieszczenia się między prowizorycznie założonymi taśmami a zaparkowanymi pojazdami, wszystko w myśl "aby nie po schodkach". Tak już są usytuowane i nie sądzę żeby ktokolwiek stawiał nowe na wydeptanej ścieżce, bo tak jest wygodniej. Jednocześnie widzę już w tej chwili, nagminnie parkujące pojazdy na podjeździe dla wózków przed I klatką. Niektórzy nawet używają całych talentów, żeby tylko ładnie zaparkować /ostatnio około godziny 19-ej/. O tej porze przecież nie chodzą ludzie z wózkami, niepełnosprawni siedzą w domu- no to parkujemy. Jeżeli ktoś uważa że się czepiam to proszę o kontakt, żebym wiedział gdzie dzwonić jak nie będę mógł przejechać wózkiem, pewnie chętnych do pomocy będzie bez liku. Pozdrawiam

Btw. ja znam mnóstwo krajów, gdzie władza/gmina pochyla się nad potrzebami mieszkańców o ile tylko może. Ale te kraje to nie Polska pod rządami bufetu i kolesi. Jest trawnik, ma być trawnik bo władza tak chce i taki jak władza chce i basta, a bydło nie jest od chcenia tylko od płacenia podatków i słuchania, a w ogóle niech się cieszy, bo może mieć gorzej jak nas- czyli "tych od żeby się żyło lepiej władzy" nie będzie i przyjdzie siwy wilk (czy inny smerf maruda). Wszelkie prośby, referenda, zapytania ----------->>>>>>>>>> kosz bez czytania. To taka dygresja przed wyborami - wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać :)
PS. Oczywiście smerf maruda to także ja, bo nawet do gminy nie napisałem. Ale biorąc pod uwagę postawę urzędników z obecnego nadania - efekt nietrudny do przewidzenia.