Kradzieże

Wszelkie dyskusje dot. inwestycji i spraw wspólnotowych
roman-b
Kontakt:

Kradzieże

Postautor: roman-b » poniedziałek, 26 maja 2014, 13:47

Witam
Dostałem (i zapewne inni też) informacje o kradzieżach w budynku.

"Szanowni Państwo, informujemy, iż w ostatni weekend (piątek – niedziela) dokonano na budynku Okopowa 56 w klatce III serii włamań (do 4 lokali). Dlatego, też APELUJEMY a zamykanie drzwi do klatek schodowych oraz nie wpuszczanie obcych osób. Jak również prosimy o zwracanie uwagi na obce osoby kręcące się bez celu po budynku i garażu. Wszelkie niepokojące sytuacje prosimy zgłaszać do ochrony budynku pod nr tel. 22 403 53 15 lub osobiście w kl. II."

O ile jestem w stanie zrozumieć, że włamanie może się zdarzyć, to nie bardzo rozumiem w jaki sposób dotyczyć to może 4 mieszkań w ciągu jednego weekendu?
W takiej sytuacji wnoszę o rezygnację z jakiejkolwiek ochrony na budynku, gdyż kosztuje ona niemałe pieniądze - zdaje się ponad 150 tys. rocznie a nie daje żadnego efektu.
Dwa czy trzy lata temu ochrona nie była w stanie wskazać auta / zareagować na zniszczenie elewacji tuż obok okna ochrony. Teraz zakrawa to na parodię.
Proponuję zostawić monitoring wizyjny z rotacyjnym nagrywaniem w cyklu np. tygodniowym, a z pseudo-ochrony fizycznej zrezygnować.
Przypominam, że jest to kwota 5,64 PLN rocznie za każdy metr mieszkania, wydawana jak się okazuje bez celu.

andrewman3
Kontakt:

Re: Kradzieże

Postautor: andrewman3 » poniedziałek, 26 maja 2014, 16:47

Złodzieje zapewne przedmioty kradzieży wynosili w kieszeniach albo reklamówkach, z czterech lokali przecież nie ma co wynosić. Z połowy budynku to dopiero, może ochrona zauważyłaby coś niepokojącego. Nie wiem jaki jest zakres obowiązków ochrony, więc nie chcę ich więc oceniać, ale w żaden sposób nie mogę doszukać się śladów ich działalności. Przed paru laty ten dozór był widoczny, na zewnątrz a nie raz byłem świadkiem jak ruszano za kolejną ekipą remontową pilnując, aby nie doszło do dewastacji klatki schodowej czy też windy. Ponieważ jednak lokatorzy nie mają nic do gadania /na tym forum o uwarunkowaniach napisano tomy/, więc zdajmy się na policję, zapewne złapią złodziei, a my spuśćmy zasłonę miłosierdzia na twór dumnie nazywany "ochrona"

misiek
Kontakt:

Postautor: misiek » wtorek, 27 maja 2014, 21:12

Przy konstrukcji naszego bloku wg mnie ciężko jest zapewnić skuteczną jego ochronę, szczególnie przy 1,5 osobie ochroniarza na dobę :/

Wydaje mi się, że zorganizowanie portierni przy każdym wejściu i pytanie przez ochroniarza każdego wchodzącego 'bez domofonu' delikwenta do kogo i po co mogłoby pomóc - oczywiście nie pytanie na odczepnego, tylko ze sprawdzaniem u źródła czy ktoś się spodziewał gości.

Monitoring:
Od dawna wnoszone jest o montaż kamer w windach - temat leży - a koszt montażu zwróciłby się już dawno przy stopniu wandalizmu i kosztów naprawy.
Monitoring korytarzy jest kompletnie bezsensowny - wystarczy kalkulacja: 17 pięter w pierwszej klatce x 2 kamery (jest zaułek) to 34, 15 pięter w środkowej klatce powiedzmy po jednej i 13 pięter w trzeciej klatce też powiedzmy po jednej daje nam razem 62 kamery. Jeżeli założymy że koszt jednej kamery z montażem to 1500zł sumarycznie dostaniemy = 93000. Załóżmy, że ktoś będzie siedział i obserwował z nich obraz żeby zareagować na incydent. Osoba o sokolim wzroku będzie stanie wypatrzeć coś na splicie powiedzmy z 12-16 kamer na 32 calowym ekranie co daje nam 6 lub 4 ekrany, tak więc 6 lub 4 pracowników ochrony którzy będą to 'monitorować. Pracownik ochrony niech będzie na dyżurze 12 godzin - więc zapotrzebowanie z agencji to 12 lub 8 dodatkowych ochroniarzy - jaki to może być koszt roczny skoro teraz za 1,5 ochroniarza płacimy 150tyś ?

Naprawdę jedyną szansę jaką widzę na poprawę bezpieczeństwa to portiernia w każdej klatce + monitoring wind - przynajmniej będzie widać, czy wchodzący wysiadł na deklarowanym piętrze.
Pozdrawiam

Michał
kl.1 p.3

Kristoforos
Kontakt:

Postautor: Kristoforos » środa, 28 maja 2014, 11:31

Niestety to, że w budynku jest tak wiele firm, powoduje, że apel o zwracanie uwagi na krążących obcych zupełnie mija się z celem.
Faktycznie portiernie i monitoring dałyby możliwość jako-takiego panowania nad tematem.

maff1
klatka: III
piętro: IV
Kontakt:

Postautor: maff1 » środa, 28 maja 2014, 11:35

mało kto zapewne wie,
ale tzw ochrona jest potrzebna do obsługi centralki p.poż.
Która dopiero od ok roku działa poprawnie.
(zdumiewające że wszystkie wcześniejsze przeglądy i kontrole nie wykazały wadliwości działania systemu p-poż od nowości...
monitoring wg mnie jest robiony przy tzw "okazji".
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.

MarcinPL
Kontakt:

Postautor: MarcinPL » sobota, 31 maja 2014, 08:33

Faktycznie "recepcja" na każdej klatce to byłby dobry pomysł. I nie musiałaby chyba wcale działać całodobowo (może tylko wieczory i noce?). Wyjdzie 50% taniej.
M.

Kristoforos
Kontakt:

Postautor: Kristoforos » niedziela, 8 czerwca 2014, 22:03

Ogłoszenie w windach jest kuriozalne. Jak rozumiem firma Dierre wprost przyznaje, że stare wkładki nie stanowią żadnego zabezpieczenia przed złodziejami i proponują zakup wkładek "nowej generacji", NAWET ŁASKAWIE ZE ZNIŻKĄ, jeśli się znajdzie dużo chętnych.
Ponieważ pamiętam jak w konia robili klientów przy dorabianiu dodatkowego zamka (typu "łucznik"), wmawiając że do tych drzwi nie da się domontować dodatkowego zamka, chciałbym się jakoś z tą firmą pożegnać. Czy ktoś się orientuje, czy do tych drzwi można montować wkładki innych firm?

Przy okazji: zdaje się, że niektórzy mieszkańcy otrzymują różne informacje mailowo. Co zrobić, by dołączyć do listy adresowej takiego kanału informacyjnego?

roman-b
Kontakt:

Postautor: roman-b » niedziela, 15 czerwca 2014, 18:44

Drzwi mają de facto ważny atest na zamek i wkładkę klasy C. (Liczy się rok produkcji w czasie ważności atestu).
Nie będę pisał więcej szczegółów nt. jakości zabezpieczeń na forum, ale jest to na chwilę obecną to kuriozium, że wytrych jest tańszy niż zmiana wkładki.
Nadzieją pozostaje tylko wysokie ubezpieczenie.

Co do wkładki do zamka, to może być chyba ciężko, trzebaby zmienić całe skrzydło na inne, a i tu nie ma gwarancji, że dobierze się pasujące do framugi/ramy.

W zamku dodatkowym wydaje się, że można zastosować standardową wkładkę. Ale żeby móc taki zamek założyć, to koszt jest 850pln, bo "oficjalnie" trzeba wymienić skrzydło i oddać stare.
Było to wspominane już na forum.

Co do listy mailingowej, to polecam kontakt z administracją [email protected] / [email protected]

MarcinPL
Kontakt:

Postautor: MarcinPL » czwartek, 13 listopada 2014, 16:53

http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/1,1 ... ch.html#MT

z tego co słyszałem, "Na WOLI" = Banderii. Jakoś pechowo też Pekao Pirelli ...

Marcin

roman-b
Kontakt:

Postautor: roman-b » niedziela, 16 listopada 2014, 10:23

Chodzi o osiedla, w których są drzwi Dierre.
Musiała "wypłynąć" lista, którą Dierre posiada.
Włamania były też w Wilanowie.