wyznaczanie granic działki

Wszelkie dyskusje dot. inwestycji i spraw wspólnotowych
ulkan
Kontakt:

wyznaczanie granic działki

Postautor: ulkan » piątek, 22 listopada 2013, 10:02

Odebrałam zawiadomienie od geodety o wyznaczaniu granic naszej nieruchomości na zlecenie współwłaściciela, w związku z tym mam pytanie czy ktoś wie o co chodzi , kto jest tym współwłaścicielem i jaki jest cel na dzień dzisiejszy wytyczanie ponowne granic.

maff1
klatka: III
piętro: IV
Kontakt:

Re: wyznaczanie granic działki

Postautor: maff1 » piątek, 22 listopada 2013, 12:58

do nas nie dotarło, ale mamy jakieś avizo.
natomiast nie bardzo rozumiem Twój wpis.
Właścicielami to my jesteśmy lokali mieszkalnych i garażu.
Właścicielem gruntu jest gmina, a my mamy tylko wieczysta dzierżawę.
(to szczególny przypadek w którym właściciel gruntu nie jest właścicielem budowli posadowionych na tym gruncie)
Skoro tak to my nie jesteśmy stroną.
mogłabyś dokładnie przytoczyć treść zawiadomienia :?:
a swoją drogą to bardzo ciekawe :o
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.

ulkan
Kontakt:

Postautor: ulkan » piątek, 22 listopada 2013, 13:35

To nie jest szczególny przypadek w związku z wieczysta dzierżawą, moja druga wspólnota też jest w podobnej sytuacji, różnica polega tylko na tym, że właścicielem gruntu jest Skarb Państwa od którego dostali oraz śmy w. dzierżawę. Jedyna różnica to taka, że opłaty są nieporównywalnie mniejsze.

Zawiadomienie o czynnościach wyznaczania granic nieruchomości.
/Ustawa z dnia 17 maja 1989. Prawo geodezyjne i kartograficzne art.39/

Działając na podst. zlecenia współwłaściciela nieruchomości KW nr. /podany/ położonej w Warszawie ul. Okopowa 56 stanowiącej działkę ewid. nr 106/2 z obrębu 6-02-02 oraz zgłoszenia pracy geodezyjnej nr./ podany/ zawiadamiam Pana/Panią że:
w dniu 14 grudnia 2013 o godz 11 na terenie działki ew. jw , od ul. Okopowej rozpocznie się wyznaczanie granic nieruchomości oraz spisany zostanie z tej czynności protokół graniczny.
W związku z powyższym jako zainteresowanych, zapraszam do wzięcia udziału w opisanych czynnościach.

Podpis GEODETA uprawniony

Taka jest treść , a o co chodzi poza tym nie mam pojęcia i dlatego zapytałam Was.

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » piątek, 22 listopada 2013, 13:49

już wiem.
miałem telefon i smsy w tej sprawie.
rzecz dotyczy podziału nieruchomości na część biurową i mieszkalną.
już to omawialiśmy na forum
viewtopic.php?f=7&t=9
jak sadzę właściciel lokalu usługowego zwanego potocznie biurowcem chce sądownie spowodować podział.
obniżyłoby to mu koszty... ale kupił lokal usługowy który w rzeczywistości jest inny od tego który mu oferowano.
i wine za to ponosi deweloper Nowe Ogrody, Pirelli i projektant budynku. Wspólnota nawet gdyby wyraziła zgodę na podział (za jakimś korzystnym odszkodowaniem), to także ta zgoda byłaby nieważna.
Budynek nie da się podzielić, także dlatego że pod nim jest nieruchomość garażowa - niepodzielna.
i żaden sąd tego nie zmieni.

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » piątek, 22 listopada 2013, 14:12

w uzupełnieniu - administracja puki co nie otrzymała stosownego zawiadomienia. Natomiast już zna sprawę od nas właścicieli.
Ja dodam od siebie - na co zwróciłem uwagę - że skoro administracja nikomu nie udostępniła danych adresowych, to skąd je otrzymał geodeta?
czy ktoś nie dysponuje w sposób nie uprawniony bazą osobową i aktami notarialnymi (wg mojej wiedzy tak jest) wszystkich mieszkańców?

ulkan
Kontakt:

Postautor: ulkan » piątek, 22 listopada 2013, 14:25

To też mi przyszło do głowy,ale budynek biurowy nie można chyba odzielić nie tylko ze względu na część garażową, ale i część parterowa budynku biurowego " wchodzi " pod nasz mieszkalny /koło kl. III/. Tylko dlaczego wyznaczanie granicy od ul.Okopowej - a może to chodzi o ten nieszczęsny trawnik do którego dzierżawy nas się tak usilnie namawia.
Napewno trzeba być obecnym tego 14 grudnia i dobrze by było, żeby to była spora grupa.
Jak się ma nr. KW to można zajrzeć do Księgi nieruchomości i tam wszyscy właściciele są wpisani.

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » piątek, 22 listopada 2013, 14:28

ulkan pisze:Jak się ma nr. KW to można zajrzeć do Księgi nieruchomości i tam wszyscy właściciele są wpisani.

z danymi adresowymi?
dodam ze jeden ze współwłaścicieli w oficjalnym piśmie do administracji (znanym mi) powołał sie na zapisy w naszych aktach notarialnych.
Wtedy Zarząd pomimo moich sugestii zaniechał działań dot sprawdzenia skąd ma taką wiedzę.

ulkan
Kontakt:

Postautor: ulkan » piątek, 22 listopada 2013, 14:43

http://infowarszawa.pl/ksiegi-wieczyste.html

Tutaj są wszystkie informacje na ten temat, geodeta uprawniony na podst. zgłoszenia pracy geodezyjnej ma prawo do wglądu w KW, a tam musi być podane także nazwisko i adres właściciela zgodnie z aktem notarialnym.

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » piątek, 22 listopada 2013, 21:48

odebrałem avizo o treści przytoczonej przez ulkan
zakładając że sprawa dotyczy podziału budynku - bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić czego innego (zresztą takie też info otrzymałem)
to:
1. źle to świadczy o współwłaścicielu który za plecami nas wszystkich chce iść do sądu i nie zawiadamia o swoich zamiarach Zarządu Wspólnoty oraz firmy zarządzającej :!:. (Piszę o sądzie bo taka informacja do mnie dotarła, i praktycznie nie ma innej drogi by uzyskać podział budynku - z zastrzeżeniem że byłby możliwy. Bo uchwała musiałaby mieć 100% poparcia właścicieli)
2. jeśli to czyni właściciel lokalu usługowego zwanego potocznie biurowcem - to jest to naganny przykład braku kultury korporacyjnej, świadczący o dość posuniętej arogancji i lekceważącym stosunku do społeczności (wspólnoty) do której należy.
mnie to się nie podoba. :evil:
3. pismo od geodety jest puki co niepoważne, i nonsensowne - bo nikt z powiadomionych właścicieli nie wyraził zgody do podejmowania jakichkolwiek czynności geodezyjnych na naszej nieruchomości :x .
A geodeta który wysyła takie zawiadomienie (nawet jeśli to robi w imieniu mocodawcy), w ten sposób, jest wciąż TYLKO intruzem.

i w uzupełnieniu
czy to nie powinno byc tak jak jest w ustawie owl?
Art. 22.
2. Do podjęcia przez zarząd czynności przekraczającej zakres
zwykłego zarządu potrzebna jest uchwała właścicieli lokali
wyrażająca zgodę na dokonanie tej czynności oraz udzielająca
zarządowi pełnomocnictwa do zawierania umów stanowiących czynności
przekraczające zakres zwykłego zarządu w formie prawem przewidzianej.
3. Czynnościami przekraczającymi zakres zwykłego zarządu są w
szczególności:
...
6) dokonanie podziału nieruchomości wspólnej,
...
4. Połączenie dwóch lokali stanowiących odrębne nieruchomości w jedną nieruchomość lub podział lokalu wymaga zgody właścicieli wyrażonej w uchwale. W razie odmowy zainteresowany właściciel może żądać rozstrzygnięcia przez sąd.

jeżeli uchwała nie bedzie przegłosowana to pozostaje droga:

Art. 25. 1. Właściciel lokalu może zaskarżyć uchwałę do sądu z
powodu jej niezgodności z przepisami prawa lub z umową właścicieli
lokali albo jeśli narusza ona zasady prawidłowego zarządzania
nieruchomością wspólną lub w inny sposób narusza jego interesy.
1a. Powództwo, o którym mowa w ust. 1, może być wytoczone przeciwko
wspólnocie mieszkaniowej w terminie 6 tygodni od dnia podjęcia
uchwały na zebraniu ogółu właścicieli albo od dnia powiadomienia
wytaczającego powództwo o treści uchwały podjętej w trybie
indywidualnego zbierania głosów.

czyli droga do sądu to stacja końcowa, tak mi się wydaje. Pominięcie procedury w postaci stosownej uchwały i pójście na skróty jest rażącym naruszeniem co najmniej obyczaju w tym zakresie.

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » poniedziałek, 25 listopada 2013, 08:58

rozmawiałem z geodetą. On otrzymał zlecenie i je wykonuje zgodnie z prawem geodezyjnym. Twierdzi że zgodnie z opinia prawna podział nieruchomości jest możliwy. A czy to prawda to niech rozstrzyga sąd.
14 grudnia nasza obecność bądź nie, nie ma znaczenia - bo geodeta nie jest stroną, on wykonuje zlecenie.
Nie mniej jednak wskazałem mu że budynek jest niepodzielny bo pod nim jest inna nieruchomość, na innej KW, i że nie ma mowy o płaszczyźnie pionowej podziału. (nie zna prawa budowlanego w tym zakresie, ani ustawy owl)
Nie był na wizji lokalnej, i nie ma o tym pojęcia.
Wg mnie zlecenie geodezyjne jest niewykonalne. I rzetelny geodeta z uprawnieniami musi mieć tego świadomość.