Prawdziwe oblicze firmy Status

Wszelkie dyskusje dot. inwestycji i spraw wspólnotowych
miromm
Kontakt:

Re: Prawdziwe oblicze firmy Status

Postautor: miromm » piątek, 20 grudnia 2013, 22:52

eligiusz pisze:Chciałem zauważyć, że mniej więcej od roku czystość na klatkach znacznie się poprawiła. Wreszcie został domyty wieloletni brud maszynami (płytki odzyskały pierwotny kolor). garaż jest sprzątany raz lepiej raz gorzej (wcześniej nie był sprzątany).

Tak, to ciekawe ze po 5 latach istnienia WM O56 a na pewno ostatnim roku zwracania na to uwagi przez Ciebie Eligiusz poprawila sie czystosc :mrgreen: sukces po prostu
Tylko pogratulowac :ugeek:
Pytanie komu?
Chyba Wam mieszkancom i wlascicielom ze macie w koncu tak jak powinno byc zawsze czyli od 5 lat ;)
pzdr.,
mirro
:mrgreen:

maff1
klatka: III
piętro: IV
Kontakt:

Postautor: maff1 » piątek, 20 grudnia 2013, 23:07

Co do wymiany i legalizacji wodomierzy oraz konieczności przeprowadzenia legalizacji wodomierza po upływie jej ważności, to jest to działanie obowiązkowe na podstawie obowiązujących przepisów metrologicznych wynikających z:
•ustawy Prawo o miarach z dnia 03.04.1993 roku (Dz. U. z 1993 r. Nr 55, poz. 24,
•zarządzenia nr 1 Głównego Urzędu Miar z dnia 03.01.1994 r. w sprawie określenia przyrządów pomiarowych podlegających legalizacji,
•Warunków i trybu zgłaszania tych przyrządów do legalizacji oraz określenia wzorów cech legalizacyjnych – Dziennik Urzędowy Miar i Probiernictwa Nr 1 poz. 1 i z 1995 r. Nr 4, poz. 26; Nr 15, poz. 80,
•zarządzenia nr 102 Prezesa Głównego Urzędu Miar z dnia 28.08.1995 r. w sprawie wprowadzenia przepisów metrologicznych o licznikach do wody (wodomierzy).
Wodomierze muszą być legalizowane w odpowiednim okresie – jednakże koszty takich inwestycji zwykle pokrywane są przez właścicieli lokali. Jeżeli istnieje fundusz remontowy i przewiduje on pokrycie takich inwestycji ze środków zgromadzonych – wówczas finansowanie wymiany nie budzi wątpliwości. W przypadku braku funduszu lub ustaleń w tym zakresie – koszty spadają na właścicieli lokali.
Aby móc pokryć koszty wymiany wodomierzy niezbędna jest uchwała.
czyli nie jest to wymysł Statusa, i w tej kwestii ja nie mam uwag.
Dodam że obecnie mamy odczyt elektroniczny. Któremu ja jestem przeciwny.
Ale z punktu widzenia przejrzystości odczytu jest to znaczaco wiarygodny odczyt.
Dlaczego?
ano - dajmy na to odczyty mamy na dzień 30.06.
odczyt z wodomierza głównego jest z godz.12tej 30.06.
A właściciele podali z 28, 29 ... lub 30.06 z godz 22.
czyli odczyty i ich sumy są bardzo płynne. ;)
no i mamy różnice nawet 10-15 % . i jak to rozliczyć :?:
bo dochodzą do tego czasem wadliwie działające wodomierze (uszkodzone) lub takie które ktoś przy nich majstrował.
radiowe pozwalają wychwycić anomalie i uszkodzenia liczników dość szybko.
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » piątek, 20 grudnia 2013, 23:10

miromm pisze:
eligiusz pisze:Chciałem zauważyć, że mniej więcej od roku czystość na klatkach znacznie się poprawiła. Wreszcie został domyty wieloletni brud maszynami (płytki odzyskały pierwotny kolor). garaż jest sprzątany raz lepiej raz gorzej (wcześniej nie był sprzątany).

Tak, to ciekawe ze po 5 latach istnienia WM O56 a na pewno ostatnim roku zwracania na to uwagi przez Ciebie Eligiusz poprawila sie czystosc :mrgreen: sukces po prostu
Tylko pogratulowac :ugeek:
Pytanie komu?
Chyba Wam mieszkancom i wlascicielom ze macie w koncu tak jak powinno byc zawsze czyli od 5 lat ;)

w niedawnej rozmowie telefonicznej pani Brodzik wręcz zarzuciła mi że to moja wina :!: że mamy karuzelę firm sprzątających, by potem stwierdzić że mieszkańcy przychodzą pogratulować nowej firmy, bo nareszcie jest czyściej. Czyli sobie przypisała ten SUKCES.
ot, kobieta zmienną jest.

miromm
Kontakt:

Postautor: miromm » piątek, 20 grudnia 2013, 23:57

Maff, to raczej cos tak jakby na ksztalt sienkiewiczowskiego w pustyni i wpuszczy z kalim w roli glownej :mrgreen:
pzdr.,
mirro

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » niedziela, 29 grudnia 2013, 00:30

palmer pisze:zacznę od tego -
zdumiewa mnie ton Twojej wypowiedzi - stałeś się rzecznikiem medialnym Statusa?
jest to ostatnia rzecz którą bym chyba w moim życiu zrobił.

a jednam wciąż to robisz, bardzo nas to ciekawi – dlaczego?
palmer pisze: Jednak jak czytam to co się dzieje wokół tej firmy to się zwyczajnie zaczynam zastanawiać, i jak dla mnie to ma to swoje określenie <<czarny pijar>>ja nie chciałbym aby moja firma była tak atakowana.

też bym nie chciał, ale to Status przyjął taki a nie inny model „współpracy” z klientem. Nad którym ma puki co władzę absolutną. Może zaprzeczysz?
palmer pisze: ile jest w tym prawdy !? internet to świetne miejsce aby anonimowo szkalować i to na różne sposoby i dla mnie to tak wygląda i dziwie się bierności tej firmy.a kim TY jesteś mafii, czy jesteś mieszkańcem naszej wspólnoty

Ile prawdy? Nooo, jako rzecznik Statusa Ty wiesz najlepiej.
Ja jestem anonimowy? Kolejna brednia wypisywana przez Ciebie na mój temat. Jestem znakomicie znany firmie Status, a także osobom zainteresowanym Nigdy nie chowałem się za nickiem, sam przyznaleś że znasz mnie z zebrań, i biorę odpowiedzialność za to co mówię i piszę. W odróżnieniu od Ciebie – czy ktoś Ciebie zna? Nikt z Banderii i Okopowej nie potrafi określić personalnie kim jesteś, łatwo tak anonimowo wypisywać uwagi w necie i szkalować?
A czy jestem członkiem fizycznie wspólnoty – co to ma do rzeczy? Mam upoważnienie by reprezentować właściciela – o czym wie Administracja.
palmer pisze:Wydaje mi się ze pracujesz dla konkurencji - firmy HOLC, czy to nie jest dziwne ze po odejściu Statusa z DP, tam tez pojawiła się ta sama firma -/Tak wiem zaraz napiszesz zbieg okoliczności/

ooo, a jednak wiesz co się dzieje na innych nieruchomościach obsługiwanych przez Status, a nie wiesz co się dziej u nas. Dziwne.
Nie pracuję na rzecz konkurencji, działam na rzecz KAŻDEJ firmy która będzie traktowała naszą wspólnotę jak partnera. Która stosowałaby stawki rynkowe. Holc na banderii zaproponował stawkę ok. 10tys niższą od Statusa.Ty wolisz Statusa niż Holca – czyżbyś nie był opłacany przez Statusa?
Ile dostajesz z tych 10 tys do ręki?
I tu chybiona uwaga – bo jak wiesz (choć mam wątpliwości) na Banderii i na DB firmę wybrano w konkursie ofert. Nawet gdybym lobował za nią, mój glos nie miałby znaczenia.
palmer pisze:Piszesz o sprawach, które niby dzieją się na Banderii, piszesz rzeczy za, które ja osobiście pozwałbym ciebie do prokuratury za oszczerstwa

jak to niby dzieją się????… a nie dzieją się? Zaprzeczasz faktom ?
oszczerstwa ?– wymień – bo ja na każde moje słowo mam dowody na piśmie albo świadków.
palmer pisze: Nie przebierasz w słowach, kiedyś jeszcze lubiłem Cię słuchać i na formach i na zebraniach teraz mocno się do twoich wypowiedzi zaczynam dystansować - i takie też znam opinie innych lokatorów O56,

trudno mieć dystans do firmy która ewidentnie mija się z prawdą i kłamie licząc na naiwność właścicieli. Znasz opinie – ilu osób? Na ile jest to reprezyntatywna grupa?
Nie przebieram w słowach – podaj przykłady, bardzo proszę.
palmer pisze: Swoją drogą ciekawe czy ten lokal jest zarejestrowany jako użytkowy przeznaczony na działalność.

a cóż To ciebie obchodzi? I jakie ma znaczenie?
Tak, płacimy od początku 3% opłaty dzierżawy wieczystej.
A Ty? Skoro pozwalasz sobie na takie pytania – to ja się pytam: czy wszystkie umowy najmu na posiadane lokale masz zarejestrowane w urzędzie skarbowym?
palmer pisze:Piszesz o rzeczywistości, sam już się w niej pogubiłeś. Na ostatnim zebraniu naszej wspólnoty, nikt nie chciał zmieniać firmy zarządzającej , padały pytania czy chcemy taka uchwale, nawet zgłosił się ktoś do zarządu - i co i dupa,nikt ale to nikt nie był zainteresowany, dlaczego - bo u nas ludziom widocznie odpowiada sposób jak zarządza ta firma.

kłamstwo.
Na ostatnim zebraniu pojawiła się uchwała dot zmiany formy sprawowania zarządu.
A nie zmiany firmy zarządzającej. Nie wprowadzaj czytających w błąd. Uchwała nie przeszła skoro było obecnych ok. 12 % udziałów w obecności notariusza.
I kto tu się pogubił?
ale, dokładnie tak uchwałę o zmianie formy sprawowania zarządu interpretował Status na zebraniu Banderii. Zadziwiająca zbieżność. Powiesz że to przypadek :?:
palmer pisze: A Ty Paweł czy TY tu mieszkasz, bo po twoich emialach widać ze nie.Ja nikogo nie bronię, ale łatwo jest kogoś odrzucać błotem, ale jak przyjdzie przeprosić to już nie ma nikogo, bo szuka się następnych winnych.

A co ma do tego gdzie Paweł mieszka? Jest gorszym właścicielem? A TY gdzie mieszkasz? Na Banderii? Na O56? Na DB ? a może tam gdzie zarzadza PMG Partner?
może czas byś Ty zaczął nas właścicieli O54 przepraszać? Bo czujesz się bezkarnie, bo jesteś anonimowy!
palmer pisze:Wyroki do roku 2013 są rożne, każdy sad wydawał wyroki wg swojego uznania. PMG powiedziało mi ze wszystkie firmy zarządzającego tak robiły, może spytaj HOLCA jak on liczył do tej pory swoje uchwały ? Jednak od roku 2013 wszystkie firmy będą liczyć głosy tylko z lokali mieszkalnych. To jest fakt i niczyja wina, ani Statusa, ani Holca ani żadnej firmy zarządzającej. ty jednak mafii chcesz za wszelka cenę wszystkie winy zrzucić na Status,co mi się nie podoba

jakie winy? Kolejna mętna brednia – a może napisz merytorycznie?
palmer pisze:ciągle piszesz o zarządzie, o konszachtach z NO - co z tym zrobiłeś od roku 2009 , gdzie z tym byłeś, to jest mydlenie oczu. a sam od 4 lat nic nie robisz aby podważyć sam fakt <<zarządcy powierzonego>>. Szukasz frajera ?

a co Ty z tym zrobiłeś?
W 2009 ufałem że Status zgodnie z ustawą działa w interesie wspólnoty. Bo ustawowo ma taki obowiązek (poczytaj sobie ustawy) ale, w odróżnieniu od ciebie mam coś pomiedzy uszami i zacząłem drążyć temat.
No i mam m.in. maile od prezesa Wiechowskiego że to wspólnota powierzyła notarialnie zarząd powierzony – co jest kłamstwem !
A jednocześnie na zebraniu w 2011r usłyszeliśmy od Brodzik że Status nie wiedział że ma zarząd powierzony.
A było tak:
1. Latem 2008 NO podpisały umowę o zarządzanie z Statusem
2. 10 października 2008r przy podpisaniu pierwszego aktu notarialnego pojawia się Status jako – UWAGA – trzecia strona tej transakcji, potwierdzona podpisami osób reprezentujących
3. w listopadzie 2008 r odbywa się zebranie Wspólnoty (o czym nikt nie wie poza mną i kilkoma osobami) na którym pojawia się uchwała !!!!! o powierzeniu zarządu. (palmer - napisz nam po co taka uchwała pojawiła się?, skoro wcześniej w AN powierzono zarząd )
I zapewne info Wiechowskiego odnosiło się do uchwały. z pkt 3
I TY masz wątpliwości że Status działał w zmowie? Skoro starannie próbował zataić w/w fakty?
Ja mam wszystko zeskanowane. A ty? Jaka masz wiedzę w tej sprawie?
ciekawe jaki masz interes by podważać to co piszę i próbując podważyć moją wiedzę. (ja mam dokumenty - a Ty co masz? (poparcie Statusa?)
palmer pisze:I jeszcze jedno nie wierze w żadne dokumenty wyciągnięte z NO. dla mnie jest to zwykły bałach i tyle,w stylu STANA TYMIŃSKIEGO i jego czarnej teczki

ja akurat wszystkie dokumenty mam od Statusa. Czy w te też nie wierzysz?
I co ma do naszych spraw Stan Tymiński?

może mam ci wkleić pismo od statusa z 2011r wysłane mailem (także do Ciebie jewśli takowy podałeś) gdzie piszą że oni o niczym nie wiedzieli itd?
Palmer – kto tu się pogubił?
Zacznij brać leki które Ci się skończyły.

ps. do osób które to czytają - długo powstrzymywałem się z odpowiedzą na wyjątkowo obrzydliwą wypowiedź palmera.
Jak sie okazało w innych wątkach, uznał że mu wolno wypisywać każdą brednię.

palmer
Kontakt:

Postautor: palmer » niedziela, 29 grudnia 2013, 12:15

czytać ze rozumieniem,i ten problem zaczyna widać tutaj. widzę ze nie byleś na pierwszych wolnych wyborach w tym kraju.Wyjaśnię:Stan Tymiński przez cały okres swojej kampanii wyborczej informował nasz naród ze posiada czarna teczkę/neseser/ która niejednokrotnie pokazywał w mediach i mówił,że posiada dokumenty na Lecha Walese gdzie rzekomo widnieje tam jako agent ubecji o pseudonimie Bolek.Jak się potem okazało był to blew w stylu <<wiem ale nie powiem albo mam ale nie pokarze>> i tak to się ma do mojej wypowiedzi o NO i dokumentów rzekomo wyciągniętych i tu znów widać ,ze się znów nie pomyliłem.Większość tego co mówicie to są kłamstwa i szykana i TO MI SIĘ NIE PODOBA!!!! i tyle

p.s
natomiast te Twoje uwagi dotyczące mojej osoby mojej rodziny/inne posty w innych watkach/możesz wsadzić sobie w dupę.Na mnie to nie działa.I tu pokazujesz ze zaczyna brakować Ci argumentów do normalnej rozmowy,co mnie cieszy.
Puszczają nerwy,prawda :D

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 14:13

jak zwykle same ogólniki, i bzdety w rodzaju:Stan T - co ma do naszej nieruchomości?
sam zacząłeś pod moim adresem insynuacje - czym dałeś prawo bym i ja takie wypisywał.
Nie podobają Ci się uwagi pod Twoim adresem - jestem zdumiony. :shock:

jak zwykle merytoryczna pustka w Twojej wypowiedzi.
rozumiem że nie zarejestrowałeś swych umów najmu w US

"wszystko to kłamstwa" - znakomity cytat z zebrania na Banderii - czyżbyś się kolegował z prezesem Wiechowskim :?:
no i komu puszczają nerwy :?:

Palmer - napisz konkretnie - co jest kłamstwem w to napisałem dotychczas?
zadałem kilka prostych pytań - odpowiedz i zobaczymy kto kłamie.
to o czym piszę jest dostępne - wystarczy zgłosić sie na Bema. Zrób to - wiesz o co pytać.
puki co to ty kłamiesz - składając np. relację z zebrania 2013
pisząc że dokumenty z NO są fałszywe - ciekawe skąd Ty czerpiesz taką wiedzę? bardzo interesujące zdanie.

palmer pisze:Wyroki do roku 2013 są rożne, każdy sad wydawał wyroki wg swojego uznania. PMG powiedziało mi ze wszystkie firmy zarządzającego tak robiły, może spytaj HOLCA jak on liczył do tej pory swoje uchwały ? Jednak od roku 2013 wszystkie firmy będą liczyć głosy tylko z lokali mieszkalnych.

podajesz rok : 2013.
skoro to ma obowiązywać od tego roku to jakim cudem po staremu były głosowane uchwały z zebrania wiosną? na pewno 2013?
podaj podstawę prawną - chętnie wszyscy ja poznamy.

miromm
Kontakt:

Postautor: miromm » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 19:13

Maff,
Celna torpeda z tym kolegowaniem :lol:
Moze jest cos na rzeczy... ;)
Wszystko co pisze ten koles to smutne frazesy i ogólniki a juz tekst nawiązujący do dokumentacji i jej prowadzenia przez te firmę to żenada.
Co by nie pisał Palmer to powszechnie wiadomo jak to jest faktycznie :mrgreen:
Pisałem to juz kilkakrotnie ze co prawda mamy demokracje i każdy może sie wypowiadać ale z wypadku niektórych to szkoda czasu na czytanie a co dopiero dyskusje z takimi osobami :ugeek:
pzdr.,
mirro

sandie
Administrator
klatka: I
piętro: VII
Kontakt:

Postautor: sandie » niedziela, 16 lutego 2014, 14:41

Witam,

Wrzucam przykład tego co udało się znaleźć w nieocenzurowanym internecie:
http://www.ogrodybema.com/historia-nier ... owiazanym/
http://www.ogrodybema.com/tag/facility- ... ent-group/
http://reagujmy.wordpress.com/

Zarchiwizuję ;-) na wypadek gdyby usunięto.

Pozdrawiam
Paweł

Krzysiek
Kontakt:

Postautor: Krzysiek » wtorek, 3 czerwca 2014, 14:12

Witam, i ja wtrącę kilka słów od siebie - Jakiś czas temu kupiłem jakąś nieruchomość, w której też administrował Status w osobie Pana Łukasza Pisuli.

Problemy były podobne do tych, które są na Okopowej - kontakt praktycznie żaden, miałem dwa problemy związane z nieruchomością, oczywiście o nic nie można było się doprosić (nie dziwię się, człowiek chyba ma zbyt dużo nieruchomości do administrowania i nie wyrabia się z robotami)

W około dwa miesiące udało się odwołać zarząd, po czym zmienić firmę administrującą - nie ja byłem głównym pomysłodawcą ani wykonawcą akcji, ale chętnie włączyłem się w akcję, bo po prostu ciężko współpracuje się z osobami, które nie dają rady czasowo (przy całym szacunku do Pana Łukasza Pisuli, gdyż jest porządnym facetem).

Czyli prosto pisząc - jest problem - może warto zastanowić się wspólnie i go rozwiązać - czasem jest to bardzo proste.

Pozdrawiam, Krzysiek.