Prawdziwe oblicze firmy Status

Wszelkie dyskusje dot. inwestycji i spraw wspólnotowych
maff1
klatka: III
piętro: IV
Kontakt:

Re: Prawdziwe oblicze firmy Status

Postautor: maff1 » wtorek, 3 czerwca 2014, 15:15

Krzysku, być może tego nie pamiętasz, lub nie byłeś na zebraniu na którym usłyszeliśmy od pani Brodzik że zmiana godzin pracy administracji niczego nie zmienia, daje to tylko możliwość przebywania administratora na terenie nieruchomości bez uszczerbku dla dyżuru w pomieszczaniu administracji.
Jak sie później okazało zostaliśmy wprowadzeni w błąd, bo w czasie poza dyżurami administrator był na zupełnie innych nieruchomościach... np Rydygiera.
Czyli płacimy za 40 godz tygodniowo pracy administratora, choć w praktyce jest 11 godzin.
może powinniśmy stawkę za zarządzanie urealnić do tych 11 godzin?
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.

Krzysiek
Kontakt:

Postautor: Krzysiek » wtorek, 3 czerwca 2014, 19:27

Na Rydygiera 15/17 chyba zostały Statusowi dwa spore bloki (plus dwa w budowie, na których najprawdopodobniej będzie administrował). W dwóch pierwszych blokach na Rydygiera mieszkańcy przejęli zarządzanie i wybrali firmy administrujące.

Kwoty oszczędności w związku ze zmianą administratora wyszły większe, niż przypuszczałem. Dobrze byłoby ruszyć sprawę także na Okopowej (przed odejściem nawet Status zaproponował baaaaaaaaardzo dobrą stawkę) być może dużo zaoszczędzilibyśmy zmieniając firmę administrującą, lub choć tylko próbując zmienić ją. Jeśli znajdą się zainteresowani chętnie pomogę, mam już praktykę w chodzeniu po mieszkaniach i tłumaczeniu zawiłości związanych z zarządzaniem, administrowaniem i kosztami płaconymi przez właścicieli mieszkań.

Można narzekać, lub można działać - ja lubię działać.

Pozdrawiam, Krzysiek.

misiek
Kontakt:

Postautor: misiek » środa, 4 czerwca 2014, 20:16

Jakby ktoś był jeszcze potrzebny do działania to ja się piszę na ochotnika, chętnie pomogę we wspólnej sprawie :)
Pozdrawiam

Michał
kl.1 p.3

palmer
Kontakt:

Postautor: palmer » środa, 4 czerwca 2014, 21:16

Panie Krzysztofie nie wiem jeszcze co pan zwyczajnie kombinuje, ale wygląda mi to po prostu na Pański interes a nie nasz wspólnotowy.Po za tym nie ma potrzeby zmieniać tu firmy administrującej.Juz byli tacy co próbowali w taki sam sposób szkodzić Nam mieszkańcom szkalując firmę administrującą pod pozorem jak Pan to nazwał dobra ogólnego.
pozdrawiam :!: :!:

Krzysiek
Kontakt:

Postautor: Krzysiek » czwartek, 5 czerwca 2014, 21:14

Witam, dostało mi się, a po prostu przeczytałem całą masę maili o Statusie na naszym forum, więc wtrąciłem swoje 3 grosze. Jako, że zostałem poproszony do tablicy opiszę tutaj cały mój interes :-)

Prosta sprawa - chcę mieć jak najniższe koszty i jak najlepszą obsługę. To mój największy interes. Jako, że miałem do czynienia ze zmianą sposobu zarządzania i administrowania (ze Statusa na inną firmę, celowo nie piszę na jaką, bo ja nowej nie wybierałem) po prostu opisałem w największym skrócie swoje uwagi. Więc teraz opiszę ciut dokładniej - za zarządzanie + administracja w nieruchomości, którą administrował Status stawka wynosiła jak dobrze pamiętam 97 groszy za metr kwadratowy (nowy blok na Rydygiera), po zmianie sposobu zarządzania (zarząd właścicielski, nowo wybrana firma administrująca) 58 groszy za metr kwadratowy. Panie Palmer - mam nadzieję, że umie Pan liczyć w zakresie 0-100 i zdaje Pan sobie sprawę, że to spora różnica.

A tak przy okazji nie spodobało mi się, że znalazł Panie Palmer tu jakiś mój osobisty interes i pisze Pan, że kombinuję - podzieliłem się podstawowymi informacjami z innej mojej nieruchomości i nie narzuciłem tutaj nikomu swojej woli. Ani Panu, ani mi nie jest wolno mówić, czy jest taka potrzeba zmieniać firmę administrującą, czy też nie - ja nie napisałem, że jest taka potrzeba, ale podałem informacje, które posiadam - niech każdy mieszkaniec zastanowi się nad tym sam. Proszę zamiast bić pianę i wmawiać ludziom nieczyste interesy i kombinowanie - podać jakieś sensowne argumenty - chętnie przeczytam, jeśli będą poważne i na poziomie - chętnie Panu przyznam rację i będę mówić wszystkim, że Status jest świetny - na razie jednak uważam, że tak nie jest.

Ton Pańskiej wypowiedzi najoględniej mówiąc nie spodobał mi się, dobrze byłoby gdybyśmy wszyscy umieli trzymać jakieś jakieś normy, abyśmy nie obrzucali się błotem - proszę o to w kolejnych Pańskich wypowiedziach, pozdrawiam !
Krzysiek.

radzisz
Kontakt:

Postautor: radzisz » piątek, 6 czerwca 2014, 16:18

[censored]
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 września 2015, 07:56 przez radzisz, łącznie zmieniany 1 raz.

Krzysiek
Kontakt:

Postautor: Krzysiek » piątek, 13 czerwca 2014, 13:48

Witam

Serdeczne dzięki za pozytywne podejście i odzew dla Radzisza i Miśka. Jak już pisałem wcześniej nie mieszkam na Okopowej, więc nie chcę być pierwszym buntownikiem w budynku - jeśli okaże się, że część mieszkańców zacznie liczyć, sprawdzać koszty, dojdzie do wniosku, że trzeba powalczyć o obniżenie opłat - chętnie się dołączę i pomogę, ale zdolności przywódczych w sobie nie widzę.

Nota bene nie tylko w przypadku zarządzania i administrowania budynku można powalczyć o obniżenie opłat. Mam na ochocie maleńkie mieszkanko, gdzie Spółdzielnia mieszkaniowa przez około 3 lata walczyła o wysokość dzierżawy wieczystej z naszym kochanym miastem stołecznym. (wiadomo - miasto zatrudniło rzeczoznawcę, który cenę za metr kwadratowy gruntu wziął sobie chyba z księżyca). Słyszeliśmy, że zamiast obniżki zostaniemy tylko obciążeni kosztami sądowymi - mamy już wyrok sądu, który obniża o około POŁOWĘ wartość działki, dodatkowo miasto zapłaciło spółdzielni kilka tysięcy zł kosztów sądowych.

Wydaje mi się, że dobrze byłoby, gdyby w jakimś minimalnym stopniu zainteresować mieszkańców sprawami budynku - podać ciekawe linki do informacji o firmach zarządzających, administrujących, kosztach, o polityce miasta w stosunku do mieszkańców, porozmawiać z sąsiadami z innych budynków - gdy świadomość w tym zakresie będzie większa, wtedy łatwiej zauważyć problemy i coś razem zrobić dobrego.

Pozdrawiam !
Krzysiek.

roman-b
Kontakt:

Postautor: roman-b » niedziela, 15 czerwca 2014, 18:48

Podaj proszę z ciekawości lokalizację / ulice na Ochocie i z jakiej wyceny zeszliście do ilu.
Ja temat wyceny działki podnosiłem już tutaj (obecnie 5k/m), ale wyceny zewnętrzne wykazały, że ciężko byłoby ja zmienić.

maff1
klatka: III
piętro: IV
Kontakt:

Postautor: maff1 » piątek, 22 sierpnia 2014, 19:43

wpis, ponoć rzecznika, bo anonimowo, firmy Status jaki pojawił sie na forum GazetyWyborczej
http://forum.gazeta.pl/forum/w,523,1491 ... ciami.html
cytuję, bo sądzę ze za chwile beda wnioskować o skasowanie tej kompromitującej treści

"Szanowny Panie/Szanowna Pani
W imieniu Status Nieruchomości Mieszkaniowe Sp. z o.o. informuję, że wszelkie wpisy będące nieprawdą, szkalujące lub stanowiące zagrożenie dla interesu Status Nieruchomości Mieszkaniowe Sp. z o.o. spotkają się z reakcja prawną z naszej strony.
Oświadczamy, że jako firma świadcząca profesjonalne usługi zarządzania nieruchomościami mieszkaniowymi, prowadzimy transparentne działania oparte na przepisach prawa i naszym wieloletnim doświadczeniu pracy w branży nieruchomości. W celu rozstrzygnięcia wątpliwości zachęcamy do kontaktu z osobami zarządzającymi Spółką lub zarządcami opiekującymi się wskazanymi nieruchomościami.
e-Rzecznik
Status Nieruchomości Mieszkaniowe Sp. z o.o. "

zwracam uwagę na sformułowanie "...lub stanowiące zagrożenie dla interesu Status Nieruchomości Mieszkaniowe Sp. z o.o."
każdy wpis obnażający niekompetencję i amatorszczyznę tej firmy, ( co także ten wpis to potwierdza ) ma się spotkać z reakcją prawną.
Także te np. opisujące bezwład w doprowadzeniu nieruchomości do czystości (zajęło to zarządcy ok 5 lat) itp.
wpis jest nie podpisany, i trudno brać go poważnie, skoro zabrakło odwagi by wziąć za niego odpowiedzialność.
zachęcam do przeczytania całego zalinkowanego wątku
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.