Ciepło w mieszkaniu

Coś nie działa, czegoś brakuje?
maff1
klatka: III
piętro: IV
Kontakt:

Re: Ciepło w mieszkaniu

Postautor: maff1 » wtorek, 16 lutego 2010, 06:37

wg mnie wystarczy dotknąć kaloryfery przy windach - są letnie. :!:
Zajrzę dziś do Administracji w tej sprawie.
Niestety tylko ja, eligiusz i zapewne Ty zgłaszamy ze słabo grzeją - zastanawiam sie czy w administracji grzeją dobrze?
Dltego słyszę propozycję by pojawił sie konserwator w lokalu - wg mnie bezcelowo.
czy problemy dotyczą tylko 3 klatki?
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.

Kristoforos
Kontakt:

Postautor: Kristoforos » wtorek, 16 lutego 2010, 09:26

Ostatnio nie zgłaszałem. Zgłosiłem na początku, gdy się wprowadziłem. Pan mi wszystkie kaloryfery wyregulował. A niedługo potem była ta wizyta na budynku, o której pisałeś i po której kaloryfery zaczęły grzać jak szalone. W porządku było do wczoraj, gdy poczuliśmy, że w domu jest chłodno i okazało się, że kaloryfery są letnie, ale już w nocy były całkiem ciepłe (nie letnie, ale i nie gorące tak jak wcześniej).
Myślisz, że to zgłaszać? Teraz temperatura jest w porządku, wprawdzie kaloryfery nie grzeją na maksa, ale i na podwórku nie jest tak zimno, co w efekcie daje pożądany rezultat (a regulacja w moich kaloryferach działa zero-jedynkowo...)

A czy nie jest tak, że temperatura wody dostarczana przez SPEC na budynek jest zależna od temperatury na dworze?

Andrzej
Kontakt:

Postautor: Andrzej » wtorek, 16 lutego 2010, 14:46

W pierwszej klatce są takie same problemy z ciepłem jak w III. Przeszedłem dokładnie to samo co eligiusz przy zgłoszeniu. Ale w tym roku konserwator wiedział, że trzeba odblokować jeszcze jeden zawór w kaloryferach. Po tym było OK, ale przy grzejnikach odkręconych ma maksimum.
Natomiast rzeczywiście w ostatnich dniach było znowu gorzej - temperatura była max 20-21 stopni. Wczoraj może nieco lepiej. Trochę to dziwne, że przy odkręconych maksymalnie grzejniakch nie da się zrobic cieplej. W zeszłym roku administrator coś mówił, że trzeba zamontować jakieś urządzenie (pompę?), które będzie utrzymawać odpowiednie ciśnienie wody w instalacji. Ale nie wiem, czy to jeszcze aktualna diagnoza.

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » wtorek, 16 lutego 2010, 18:44

Kristoforos pisze:A czy nie jest tak, że temperatura wody dostarczana przez SPEC na budynek jest zależna od temperatury na dworze?

nie jest tak. W węźle jest automatyka potocznie zwana pogodynką. Jeśli działa prawidłowo woda w ciągu dnia - jeśli jest ciepło, podawana jest chłodniejsza, natomiast nocą gdy robi sie zimniej podawana jest cieplejsza. Ale wydaje mi sie ze działanie pogodynki w mrozy praktycznie jest ograniczone, bo po prostu jest za zimno by obniżać temperaturę.
Natomiast w dniu dzisiejszym ok południa kaloryfery znowu były gorące.

sandie
Administrator
klatka: I
piętro: VII
Kontakt:

Postautor: sandie » środa, 17 lutego 2010, 22:15

Cześć,

Kristoforos pisze:Aktualnie mam wszystkie kaloryfery odkręcone na maksa i są letnie :(

Witaj w klubie (u nas dzisiaj są bardzo letnie). Nie narzekam, bo mi subiektywnie "ciepło". Zastanawiam się jednak nad tym dlaczego raz kaloryfer grzeje w taki sposób, że ciężko go dotknąć a innym razem jest bardzo letni. Coś tu chyba nie tak z tym wezłęm CO albo (niestabilnymi) parametrami sieci.

Czy na wejściu do budynku, w węźle CO nie moglibyśmy jako wspólnota zamontować urządzenia monitorującego parametry sieci CO? U dużych odbiorców montuje się tego typu "puszki" i są one podstawą do uzyskania zwrotu pieniędzy (jako przykład mogę podać urządzenie do monitorowania kaloryczności gazu - gaz strasznie azotują przy srogiej zimie :( taki "pusty" gaz dla firm produkcyjnych to ogromna strata, więc wszyscy "puszki" zakładają).

Pozdrawiam
Paweł

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » sobota, 20 lutego 2010, 21:41

jersteśmy po wymianie całego skrzydła okna. W praktyce wymiewniają futrynę i przekładają szyby.
No i jest teraz szczelnie.

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » czwartek, 4 marca 2010, 11:54

po doszczelnieniu okien zaczęły nam sie pojawiać spękania na tynku bezpośrednio przy osadzeniu okien.
Po prostu są one osadzone niechlujnie, i poprzez te spękania wieje nam zimne powietrze. :shock:
dodatkowo w jednym oknie na granicy futryny i parapetu jest mikroszczelina w której coś brzęczy - najpierw myślałem ze jakaś mucha obudziła sie po zimie - bo taki to dźwięk. Na tyle głośny że słyszalny z przedpokoju. Brzęczenie ma miejsce przy uchylonym oknie od strony zach. tj obecnie strony, z której dość mocno wiał wiatr.
Rozmawiałem o tym z p.Bozkiem - sugeruje by zgłosić to jako usterkę - puki mamy wszystkie gwarancje.