Domofon

Coś nie działa, czegoś brakuje?
Kristoforos
klatka: III
Kontakt:

Domofon

Postautor: Kristoforos » piątek, 13 listopada 2009, 09:52

Słuchajcie, powoli się wprowadzam do mieszkania i ... no wstyd przyznać, kompletnie sobie nie radzę z domofonem. Raz obraz jest, raz go nie ma. Nie wiem, czy przycisk zwalniający drzwi działa, czy nie. Gdy przyłożę słuchawkę do ucha, nic nie słyszę, ale gdy nacisnę przycisk otwierający drzwi, to dostaję taki sygnał w ucho, że można przysiąść na podłodze...
Instrukcja, którą dostaliśmy z dokumentacją, jest dla mnie kompletnie niezrozumiała. Tzn. może i zrozumiała, tylko nic nie wyjaśnia.

1. Czy może mi ktoś podpowiedzieć, jak się w podstawowy sposób obsługuje domofon?
2. Czy może ktoś aktualnie potwierdzić, że domofon na trzeciej klatce działa? Czy może jest popsuty?

maff1
piętro: IV
Kontakt:

Re: Domofon

Postautor: maff1 » niedziela, 15 listopada 2009, 12:35

wg mnie domofon w 3 klatce działa. (klienci do nas dzwonią i wchodzą)
ale czasem jest problem z obrazem, zakłócenia typu "poziome linie".
Wg mnie jest to raczej usterka/wina bazy a nie konkretnej końcówki w domu.
Zgłos problem do administracji.
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.

Kristoforos
Kontakt:

Postautor: Kristoforos » wtorek, 17 listopada 2009, 22:15

Jeden problem namierzyłem - przy podniesieniu słuchawki nie zawsze odskakuje ten guzik włączający słuchawkę - dlatego dostawałem w ucho przeraźliwie głośnym PIIIIP.
Teraz już wiem, że zanim przyłożę słuchawkę do ucha, muszę sprawdzić, czy ten guzik odskoczył i jeśli nie, to pomóc mu nieco :)
Ale obrazu nadal nie widzę. Albo jest obraz cały biały, albo biały, poprzecznie prążkowany.
Jak już regularniej będę w mieszkaniu, to zgłoszę to do administratora. Może ten mój terminal przynajmniej wymieni, żeby ten guzik swobodnie odskakiwał.

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » wtorek, 17 listopada 2009, 23:30

1. guzik nie odskakuje - trzeba rozebrać i przeczyścić/odkurzyc wnętrze domofonu. Napyliło sie do niego tyle kurzu budowlanego, ze nawet sobie tego nie wyobrażasz. Myśmy juz 2 razy czyścili okolice tego "guzika"
2. muszą byc uszkodzone "bazy" przy wejsciu. Bo ja mam tak samo.
Jak naciśniesz drugi od góry guzik - nawet przy położonej słuchawce to powineines zobaczyc wejscie do klatki, jak nacisniesz kolejny raz i kolejny to zobaczysz podgląd z innych wejść, parkingów, a nawet z patio. U mnie pierwsze i drugie naciśniecie daje opisany przez ciebie objaw. A dzwięk jest bardzo marny.

ps. wysłałem w tej sprawie maila do p. Mirka Bożka

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » czwartek, 19 listopada 2009, 19:21

od dziś po południu domofon działa nalezycie. Jest dzwięk i obraz z wszystkich wejść.

Kristoforos
Kontakt:

Postautor: Kristoforos » wtorek, 5 stycznia 2010, 10:46

maff1 pisze:1. guzik nie odskakuje - trzeba rozebrać i przeczyścić/odkurzyc wnętrze domofonu. Napyliło sie do niego tyle kurzu budowlanego, ze nawet sobie tego nie wyobrażasz. Myśmy juz 2 razy czyścili okolice tego "guzika"

Możesz mi podpowiedzieć, jak podejść do tego "rozebrania" domofonu? Nie widzę tam żadnych śrubek, ani zatrzasków. Pewnie gdzieś trzeba śrubokrętem podważyć, ale boję się to robić w ciemno, by nie połamać tego domofonu...

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » środa, 13 stycznia 2010, 20:39

akurat to nie ja czyściłem, ale o ile dobrze pamietam to nalezy podważyć obudowę w tym miejscu od góry gdzie jest taka mała szczelinka.

eligiusz
Kontakt:

Postautor: eligiusz » środa, 13 stycznia 2010, 23:11

Miałem ten sam problem. Wystarczy zwykłą igłą wyciągnąć ze środka takie małe „coś” co się znajduje bezpośrednio pod słuchawką, a co powinno wyskakiwać po podjęciu słuchawki. Jeżeli nie wyskoczy to radze nie przykładać ucha do słuchawki bo tam jest ukryty dzwonek, który może nas ogłuszyć. pozdrawiam

Kristoforos
Kontakt:

Postautor: Kristoforos » czwartek, 14 stycznia 2010, 00:53

No właśnie tym dźwiękiem dostałem już parę razy w ucho.
A przecież nie będę za każdym razem z igłą biegał do domofonu :)

Muszę go rozebrać i wyczyścić. Dam znać, maff, czy namierzyłem szczelinkę (teraz w nocy nie będę tego szukał).

maff1
Kontakt:

Postautor: maff1 » niedziela, 29 maja 2011, 20:18

nasz domofon - a raczej wideofon uległ uszkodzeniu.
Objawy - można było sie dodzwonić, ale wciskanie przycisku od drzwi łączyło z ochroną która po chwili oddzwaniała.
Ponadto wydawał dźwięk jak komórka z wyczerpaną baterią, tylko częstotliwość była co 2-3 sek, i to czasem nieregularnie.
Nasz konserwator próbował coś zrobić...ale pomogło na 3 dni, wezwaliśmy serwis producenta - a domofony są już po gwarancji.
Domofon składa sie z dwóch paneli, i diagnoza była taka że padł układ elektroniczny w panelu pod słuchawką.
Teoretyczny koszt naprawy - ok. 350-400zł.
Ale... okazało sie że tak naprawdę uszkodzony jest przycisk połączenia z ochroną. Jego wymontowanie - na nasze życzenie, wyeliminowało usterkę.
Czy trwale? tego nie wiemy. Ale wszystko wróciło do normy.
Dla nas nie ma to znaczenia bo mamy drugi domofon - zwykłą słuchawkę, w którym przycisk połączenia z ochrona także jest zamontowany.

dodam - że jeden panel ma wąską szczelinkę od góry, a drugi od dołu.
Trzeba tam wcisnąć wąski śrubokręt któy zwolni zatrzask - wtedy można zdemontować panel. Jest to bajecznie proste.
Należy go koniecznie wewnątrz odkurzyć odkurzaczem z ssawką.