Windy - oznaczenia/oświetlenie

Coś nie działa, czegoś brakuje?
misiek
Kontakt:

Windy - oznaczenia/oświetlenie

Postautor: misiek » piątek, 30 października 2009, 18:59

Jak już zauważył jeden z naszych kolegów mieszkańców w windach (3klatka) oświetlenie kabin w środku jest zbyt mocne i ja (klatka 1) to potwierdzam.
Uważam, że 4 czy docelowo 6 żarówek halogenowych o mocy,jak wydaje mi się 30-50W,na tak małej powierzchni to marnotrawstwo energii i samych żarówek, a dochodzi do tego nieprzyjemny efekt saunowo-solaryjny.

Wspomnę też o braku oznaczenia przycisków 'zawołania' windy na parterze w pierwszej klatce, podejrzewam, że w pozostałych jest tak samo. Chodzi i o to, że ktoś, kto chce skorzystać z windy, a nie jest do tej akurat przyzwyczajony, naciska górny przycisk. Powoduje to przesłanie do komputera zarządzającego windą informacji, że ktoś z parteru chce zjechać na dół, więc winda wioząca ludzi z góry, lub wcześniej 'zawołana' do garażu zatrzymuje się na parterze. Rodzi to sytuacje wielkiego zdziwienia, że winda miała pojechać do góry, a jedzie na dół, albo zdarza się ktoś, kto nie zwraca uwagi, że pojechał na dół i że jest na -2 a nie na piętrze 2, zaczyna się błądzenie po garażu itd.

Moja propozycja jest taka: na początek przeprogramować, a jak się nie da to fizycznie odwrócić klawisze na parterze i jeśli nie da wymienić nakładek na przyciski, na takie ze strzłkami (góra dół) to z jakiejś folii te strzałki nakleić.

Ps.Ukłony dla administracji, za powieszenie przy windach rozpiski z nr pięter i nr mieszkań na każdym z nich.
Pozdrawiam

Michał
kl.1 p.3

maff1
klatka: III
piętro: IV
Kontakt:

Re: Windy - oznaczenia/oświetlenie

Postautor: maff1 » piątek, 30 października 2009, 20:22

myślę ze powinieneś złozyc na piśmie w/w sugestie do zarzadu wspólnoty - na rece p. Mirosława Bożka.
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.

Kristoforos
Kontakt:

Postautor: Kristoforos » czwartek, 19 listopada 2009, 22:16

Dziś w jednej z wind na klatce III ktoś postanowił własnoręcznie rozwiązać temat zbyt mocnego oświetlenia i po prostu zdemontował sobie jedną żarówkę :-/

Ciekawe też dlaczego w jednej windzie panel jest podświetlony, a w drugiej nie...

maff1
piętro: IV
Kontakt:

Postautor: maff1 » piątek, 4 grudnia 2009, 22:06

misiek pisze:Wspomnę też o braku oznaczenia przycisków 'zawołania' windy na parterze w pierwszej klatce, podejrzewam, że w pozostałych jest tak samo. ...

wczoraj byli panowie z Otisu i mieli to poprawić.
Nie wiem jk jest w 2 klatce, ale w 3 jest jeden przycisk przywołujcy windę.
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.