stukające grzejniki

Coś nie działa, czegoś brakuje?
misiek
Kontakt:

stukające grzejniki

Postautor: misiek » piątek, 30 października 2009, 12:48

Postanowiłem założyć ten wątek, żeby zebrać informacje od was, czy macie ten sam problem z grzejnikami co ja.
Mieszkając tu już od roku przez cały poprzedni i początek(do dnia dzisiejszego) sezon grzewczy mam nieprzyjemny
i denerwujący problem z grzejnikami. Przejawia się stukaniem w nich, pomaga ruszenie termostatem.
Próbowałem zgłosić to do administracji, ale niestety problem występuje w bliżej nieokreślonych godzinach i znika równie
szybko jak się pojawia, najczęściej jednak w nocy lub nad ranem,czasami trwa 5 minut, czasami pół godziny.
W internecie znalazłem informacje, że może to mieć związek ze źle wykonaną instalacją, tzn. nieodpowiednio dobrana
pompa do ilości i rodzaju kaloryferów w budynku, jednak każdy znajomy spec wymięka w momencie, kiedy mówię mu,
że mamy z jednej instalacji do ogrzania ponad 25tys mkw.
Także piszcie czy u was też stukają, myślę, że będzie łatwiej to przekazać administracji i ewentualnie naprawić.
Pozdrawiam

Michał
kl.1 p.3

maff1
klatka: III
piętro: IV
Kontakt:

Re: stukające grzejniki

Postautor: maff1 » piątek, 30 października 2009, 19:56

a nie jest to przypadkiem takie "stękanie" grzejników?
moze byc ono związane z rozszerzaniem/kurczeniem sie elementów grzejnych od temperatury
Nie znam sie - ale takie pykniecia powstąją w wyniku poluzowania napręźeń na złączach.
Pytanie, czy to nie osłabia grzejnika pod kątem szczelnosci.

u siebie nie zauwazyłem niepożądanych dzwieków.
Stop przemocy wobec kobiet
http://www.cpk.org.pl/index.php?Itemid=1
"pozdrowienia" dla niedojrzałego pajaca z P.

misiek
Kontakt:

Postautor: misiek » piątek, 30 października 2009, 21:05

Nie no takie stuki, związane z rozszerzaniem/kurczliwością termiczną materiałów raczej byłyby pojedyncze, a tutaj dostaję całą serię bardzo szybkich stuknięć wewnątrz.
Ale najbardziej zastanawia mnie fakt, że dzieje się bardzo często w nocy, a praktycznie w ogóle w dzień. Dziwne wydaje się też to, że wystarcza poruszenie termostatem.
Odpowietrzałem w zeszłym roku kaloryfery, raczej dobrze to zrobiłem, ale poprawy nie było.
Czekam na informacje od innych lokatorów.
Pozdrawiam

Michał
kl.1 p.3

sandie
Administrator
klatka: I
piętro: VII
Kontakt:

Postautor: sandie » niedziela, 1 listopada 2009, 17:22

misiek pisze:Nie no takie stuki

Jedyne co mogę potwierdzić to tylko "syczenie" kaloryferów. Jeśli ustawimy u siebie (7) termostat na maks. to czasami słychać "syczenie" :) Dlatego w nocy nie ustawiamy kaloryfera na maks. Nie mamy powodów do narzekań.

Na którym piętrze mieszkacie?

Pozdrawiam
Paweł

misiek
Kontakt:

Postautor: misiek » poniedziałek, 2 listopada 2009, 09:50

Na III piętrze w I klatce. Zastanawiam się, czy to nie kwestia termostatów,
bo napisałeś, że maks to 7,a u mnie są inne termostaty ze skalą od 2 do 5.
Pozdrawiam

Michał
kl.1 p.3

sandie
Administrator
klatka: I
piętro: VII
Kontakt:

Postautor: sandie » poniedziałek, 2 listopada 2009, 19:10

misiek pisze:a u mnie są inne termostaty ze skalą od 2 do 5.

Wyraziłem się nieprecyzyjnie. 7 oznaczało piętro :) Nie zmienialiśmy termoregulatorów na inne, jak również nie zmieniliśmy grzejników. 5 to u nas "maks.". Tak jak pisałem słychać wtedy "syczenie". Moje ucho jest jak ucho słonia, lecz pomimo to słyszę ten dźwięk. Wypracowane panaceum - nie ustawiać regulatora na "maks.". Przynajmniej u nas to działa.

misiek
Kontakt:

Postautor: misiek » poniedziałek, 2 listopada 2009, 23:11

Ok ;) nie zrozumieliśmy się ;p
Rozmawiałem jeszcze ze znajomym i prawdopodobnie problem leży w termostatach i nie będzie słyszalny na wyższych piętrach
Pozdrawiam

Michał
kl.1 p.3